معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مرند در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت : با نگاه ایجابی و مثبت ، توسعه و پیشرفت شکل می گیرد و باید این نگاه به دانش آموزان تزریق گردد.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار به روز مرند : به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه مرند ،گرشاسبی با تاکید بر داشتن رفتار سازنده و مصلحانه با جامعه اظهارد اشت: باید ذهنیت مثبت در جهت رفع مشکلات و موضعات به مسائل داشته باشیم و اگر بخواهیم در زندگی اجتماعی موفق و فردی صالح باشیم با رفتار  مصلحانه مبتنی بر اخلاقیات و تعامل در ارتباط با دیگران عمل کنیم .

فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به برخی پیامد های وجود کلاس های چند پایه تصریح کرد : با تشویق کردن دانش آموزان به درس خواندن و تخصیص امکانات به مدارس روستایی، می توان کلاس های چند پایه را به کلاس های تک پایه در روستا های بزرگ تبدیل کرد و از بروز برخی مشکلات اجتماعی و فرهنگی جلو گیری کرد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به دانشگاه فرهنگیان در شهرستان افزود: در ایجاد کارهای عام المنفعه باید تسهیل گر بود نه مانع ساز، دانشگاه فرهنگیان نیز خیرات و مزایای زیادی مانند بروز رسانی نیروی کار، توسعه و رونق بازار برای شهرستان دارد.

در ادامه دکتر کاظمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به کسری نیروی انسانی گفت: علیرغم کسری نیرو در سال گذشته، مهر ۹۷ در دورترین روستای شهرستان نیز کلاس بدون معلم نداشتیم و تلاش ما برای شروع سال تحصیلی جدید نیز در همین راستا خواهد بود.

وی خواستار استفاده از ظرفیت ادارات شهرستان در شورای آموزش و پرورش جهت تسهیل در حل مسائل و چالش ها شد.

DSC_0011 DSC_0012 DSC_0014