علیار راستگو معاون استاندار وفرماندار شهرستان ویژه مرند از اختصاص دو میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان تسهیلات بانکی با بهره بانکی چهار درصد برای حمایت از مشاغل خانگی این شهرستان خبر داد. به گزارش اخبار به روزمرند :فرماندار ویژه شهرستان مرند  در کارگروه اشتغال شهرستان مرند با اشاره به وجود صنایع خانگی در این شهرستان گفت: […]

علیار راستگو معاون استاندار وفرماندار شهرستان ویژه مرند از اختصاص دو میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان تسهیلات بانکی با بهره بانکی چهار درصد برای حمایت از مشاغل خانگی این شهرستان خبر داد.

به گزارش اخبار به روزمرند :فرماندار ویژه شهرستان مرند  در کارگروه اشتغال شهرستان مرند با اشاره به وجود صنایع خانگی در این شهرستان گفت: در شهرستان مرند کارگاه های چوب و مبل سازی، قالی بافی، سبد بافی وجود دارند که دولت در جهت حمایت از ایجاد کارگاه ها و مشاغل خانگی اعتباری به میزان دو میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان با بهره بانکی چهار درصد در نظر گرفته است.

وی افزود: متقاضیان این تسهیلات می توانند با دردست داشتن مدارک مربوط به مشاغل خانگی به ادارات صنایع و معادن، جهاد کشاورزی و کار ، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان مراجعه کرده و پس از بررسی های انجام شده جهت اخذ این تسهیلات به بانک های عامل معرفی شوند.

فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه از اجرای طرح کارورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: طرح کارورزی جهت حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها اجرا می شود که در این طرح افراد متقاضی پس از ثبت نام در سایت اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی نسبت به گرایش تحصیلی به واحدهای تولیدی معرفی می شوند.

وی افزود : در این طرح هر نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی که به واحد تولیدی جهت اشتغال معرفی می شوند دولت بیمه و یک سوم حقوق وی را تا شش ماه پرداخت می کند و پس از گذشت این مدت اگر صاحبان واحدهای تولیدی از نحوه فعالیت وی ابراز رضایت کنند در آن واحد جذب خواهد شد و تا دوسال نیز بیمه آنان را دولت تقبل خواهد کرد.

فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر برای این طرح در این شهرستان نام نویسی کرده اند.

راستگو در ادامه از اجرای طرح تکاپو نیز خبر داد و افزود: کل اعتبار اجرای این طرح جهت حمایت از واحدهای تولیدی در استان آذربایجان شرقی مبلغ ۸۷۳ میلیارد تومان است که پس از بررسی های انجام شده از سوی استان مبلغ حمایتی به شهرستان مرند نیز اعطا خواهد شد.

وی همچنین به حمایت از واحدهای تولید در روستاها اشاره کرد و گفت: طرح اعطای تسهیلات توسعه مشاغل روستایی و شهری زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت، در راستای حمایت از ایجاد اشتغال روستاییان و بازگشت مردم به روستاها جهت تولید و اشتغال نیز در ماه های آینده اجرا خواهد شد.

photo_2017-12-07_02-56-01-e1512644303536 photo_2017-12-07_02-55-53-e1512644282233