معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند خواستار احیای مجدد واحدهای صنعتی تعطیل شد و گفت : اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان مرند واحد های صنعتی را که دچار بحران شده اند را شناسایی کنند . به گزارش اخبار به روز مرند :تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند درنخستین جلسه […]

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند خواستار احیای مجدد واحدهای صنعتی تعطیل شد و گفت : اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان مرند واحد های صنعتی را که دچار بحران شده اند را شناسایی کنند .

به گزارش اخبار به روز مرند :تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند درنخستین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان مرند گفت : در اولین جلسه شورای اداری استان که در سال جاری برگزاری شد براساس دستور جناب آقای جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل تشکیل و بنده نیز در نخستین جلسه شورای اداری سال ۱۳۹۵ نیز تشکیل این ستاد را در شهرستان مرند اعلام کردم.

وی با بیان اینکه عزم نظام بر این است که به هر طریق ممکن امر (اقتصاد مقاومتی ) را تشکیل و اجرایی کند تاکید کرد : دولت برنامه ریزی های مدونی برای اجرای اقتصاد مقاومتی دارد و برهمین اساس نیز دبیرخانه آن در استان تشکیل شده که معاون اول فرماندهی اجرایی این ستاد بر عهده بنده است.

کرمی با اشاره به اینکه اداره صنعت معدن و تجارت واحد های نیمه فعال را شناسایی کند خاطر نشان کرد : بودجه سال جاری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی شده است و دولت تسهیلات ۱۶ میلیارد تومانی به کشور تزریق میکند که استان آذربایجان شرقی بخصوص شهرستان مرند جزو آن قرار دارد .

فرماندار مرند در ادامه افزود : مدیران دستگاه های اجرای پروژه های خود را احضا کنند و اقدامات لازم را برای پروژه هایی را که می توان آنها را به بخش خصوصی واگذار کرد انجام دهند .

کرمی با اشاره به پروژه های شاخص شهرستان مرند گفت : برای اجرای فاضلاب شهرستان مرند ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی تخصیص داده شده است و  طرح های الیاف شیشه که به عنوان کاتالیزور توسعه شهرستان است و طرح انتقال آب ارس نیز که به عنوان حیاتی ترین پروژه شهرستان به شمار می رود در حال اجرا هستند.

رئیس شورای اداری شهرستان مرند لازمه استقرار منطقه ویژه اقتصادی را وجود گمرک دانست و گفت : توسعه شهرک صنعتی و ایجاد کمرگ در این شهرستان باید با جدیت پیگیری شود

معاون استاندار اذربایجان شرقی در خاتمه سخنان خود گفت : مدیران دستگاه های اجرایی بر اجرای هسته های کلیدی سند تدبیر و توسعه با سازمان برنامه ریزی استان در ارتباط باشند.

وی عنوان داشت: پروژه انتقال آب ارس و احداث کارخانه الیاف شیشه مرند جز پروژه های حیاتی شهرستان می باشند که با اجرایی شدن آنها تحولاتی در شهرستان ایجاد خواهد شد . خا طر نشان کرد  شهرک صنعتی قرمزی قشلاق مرند ۱۰۰ هکتار وسعت دارد که قابل افزایش به ۳۰۰ هکتار می باشد که از این تعداد ۵۰ هکتار آن به نام منطقه ویژه اقتصادی ثبت شده است .

تقی کرمی  همچنین  بر  ار تباط تنگا تنگ  کردن هر چه بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی بر اجرای هسته های کلیدی سند تدبیر و توسعه با سازمان برنامه ریزی استان  را مورد تاکید قرارداد.

DSC_00059 DSC_00122