فرماندار شهرستان مرند با اعلام اینکه ۷۳ درصد مدارس شهرستان تخریبی است و نیاز به نوسازی دارد ، خواستار حمایت هرچه بیشتر خیّران برای نوسازی این مدارس شد.   به گزارش اخبار به روز مرند : ،معاون استاندار آذربایجان شرقی در آئین کلنگ زنی مدرسه سه کلاسه خیر ساز آقای محسنی گفت: خیرین بزرگوار یار […]

فرماندار شهرستان مرند با اعلام اینکه ۷۳ درصد مدارس شهرستان تخریبی است و نیاز به نوسازی دارد ، خواستار حمایت هرچه بیشتر خیّران برای نوسازی این مدارس شد.

 

به گزارش اخبار به روز مرند : ،معاون استاندار آذربایجان شرقی در آئین کلنگ زنی مدرسه سه کلاسه خیر ساز آقای محسنی گفت: خیرین بزرگوار یار و یاور دولت در بسیاری از حوزه ها از جمله مدرسه سازی آموزش و پرورش بوده اند .

وی افزود: دولت در وضعیت منابع مالی با مشکل مواجه است و اگر حمایت خیرین بزرگوار نبود به تنهایی اجرایی چنین پروژه های در سراسر کشور بسیار سخت بود و حمایت های این عزیزان بار ی از مشکلات دولت کاسته است .

وی گفت: در سال گذشته کل اعتبارات عمرانی شهرستان مرند از محل تملک دارایی ۱۴ میلیارد تومان بود که در بین دستگاههای اجرایی شهرستان توزیع شد که در برابر این با کمک خیرین مبلغ ۱۴ میلیارد تومان پروژه مدرسه سازی در حال اجرا است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی بیان داشت: ۷۳ درصد مدارس یا تخریبی یا نیاز به نوسازی دارد که مطمئن هستم با حمایتهای خیرین بزرگوار بتوانیم به نقطه مطلوب برسیم .

وی افزود: در شهرستان مرند این دهمین مدرسه خیر ساز است که مورد کلنگ زنی قرار گرفته و بسیاری از این مدارس در مهر ماه سالجاری مورد افتتاح قرار خواهند گرفت .

در ابتدای این مراسم پیری معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرند طی سخنانی ضمن تشکر از همت خیرین در حوزه مدسه سازی گفت: خیرین همیار آموزش و پرورش هستند و کار خیر این عزیزان الگوی افراد می تواند باشد .

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز در شهرستان بیان داشت: در اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز که در سال جاری برگزار شد مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد تومان تعهد مالی توسط خیرین برای ساخت مدارس صورت گرفت به طوریکه مبلغ ۱۴ میلیارد تومان آن در حال اجر است

منبع _روابط عمومی فرمانداری مرند

DSC_00421 DSC_00511