مراسم گرامیداشت روز پرستار با حضور امام جمعه محترم شهرستان ، معاون استاندار آذربایجان شرقی ، اعضا شورای اسلامی شهر مرند ، و سایر عزیزان در مجتمع رفاهی ماریانا برگزار شد . معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این مراسم طی سخنانی ضمن تشکر از زحمات پرستاران در ارتقا بخشیدن به کیفیت بهداشت […]

مراسم گرامیداشت روز پرستار با حضور امام جمعه محترم شهرستان ، معاون استاندار آذربایجان شرقی ، اعضا شورای اسلامی شهر مرند ، و سایر عزیزان در مجتمع رفاهی ماریانا برگزار شد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در این مراسم طی سخنانی ضمن تشکر از زحمات پرستاران در ارتقا بخشیدن به کیفیت بهداشت و درمان تشکر کرده و افزود: با تلاشها و زحمات کادر پرستاری و مجموعه بهداشت و درمان کشور است که دولت تدبیر و امید توانسته در این بخش سرافراز شود .

وی افزود : شاه کلید دولت تدبیر و امید در حوزه داخلی در بحث سلامت است و حتی آنهایی که مخالف دولت تدبیر و امید هستند به این باور رسیده اند که دولت در بخش سلامت گامهای بلند و موفقی برداشته است.

کرمی گفت: وجود وزیری توانمند و کوشای دولت در حوزه بهداشت و تلاش شبانه روزی این وزارتخانه در جهت سلامت افراد جامعه امری ستودنی است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در راستای خدمت صادقانه به مردم و عهد و پیمانی که با مردم بسته است عزم جدی در بخش سلامت دارد به طوریکه دولت در بودجه سال ۹۴ نگاه ویژه ای به این بخش دارد .

نائب رئیس شورای خیرین سلامت شهرستان گفت: حیاتی ترین و اساسی ترین موضوع در دولت تدبیر و امید بحث سلامت است چرا که انسان سالم محور و مدار توسعه است.

تقی کرمی در ادامه با اشاره به وضعیت شهرستان در حوزه بهداشت در طی یکسال از دوره مدیریتی خود افزود : بیمارستان حجت کوه کمر شهرستان که با هزینه ۲۹ میلیارد تومان به دلیل عدم وجود فاضلاب نتوانسته بود به مرحله بهره برداری برسد که با همت مدیریت شهرستان و با هزینه کرد یک و نیم میلیارد تومان این مشکل برطرف و در جهت ارائه خدمات به مردم آماده است.

کرمی ضمن تشکر از زحمات بی دریغ و شبانه روزی پرستاران گفت: طی بازدیدهای زیاد ی که از بیمارستان انجام داده ام شاهد تلاشهای شبانه روزی آن عزیزان باالخص در بخش دیالیز و اورژانس بوده ام که جای تشکر دارد .

نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: با تلاشهای فراوان توانسته ایم ۸ دستگاه دیالیز در بیمارستان نصب کنیم که با راه اندازی آن دستگاه ها شهروندان به سایر شهر ها کمتر مراجعه خواهند کرد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی گفت: بیشترین دغدغه اهالی شهر زنوز نبود پزشک عصر و عدم تکمیل درمانگاه بود که با همت و تلاش شبکه بهداشت علاوه بر وجود پزشک عصر ، تمامی مراحل تکمیل درمانگاه بر طرف و با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان آماده شروع عملیات عمرانی است.

کرمی اظهار داشت :دولت تدبیر و امید ۵ میلیارد تومان جهت تجهیز امکانات تخصیص داده که ۱ میلیارد تومان آن فقط در چهار ماه گذشه جهت تکمیل خانه های بهداشت شهرستان به استثنای ۹ خانه بهداشت که در دهه مبارک فجر افتتاح شد هزینه کرده است.

نائب رئیس شورای خیرین سلامت شهرستان گفت: افتتاح مرکز انتقال خون که یکی از مطالبات به حق مردم بوده که در ایام مبارک دهه فجر به همراه ۹ خانه بهداشت تقدیم مدرم شریف شهرستان شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند افزود : یکی از اصلی ترین اولویت های دولت یازدهم رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است و دولت تدبیر و امید با اقدامات اساسی که در این حوزه انجام داده دیگر مردم جز مریض داری و بهبود بیمار خود دغدغه دارو و درمان ندارند که از افتخارات دولت است.

ایشان در ادامه با اشاره به کمبود تخت در بیمارستان جدید شهرستان افزودند : در حال حاضربا کمبود ۱۳۰ تخت مواجهه هستیم و دولت تدبیر و امید با احداث بیمارستان جدید در شهرستان موافقت نموده که دولت متعهد به پرداخت ۶۰ درصد هزینه و ۴۰ درصد آن از منابع درآمد داخلی شهرستان و استان هزینه خواهد شد که به زودی کلنگ این بیمارستان زده خواهد شد .

وی گفت: برای اولین بار است که در سطح استان در شهرستان مرند طب اورژانس راه اندازی می شود و متخصص بیهوشی ، جراحی ، متخصص داخلی و زنان به صورت آنکال بودند که با راهندازی این بخش در بیمارستان به صورت دائمی مستقر خواهند شد .

3

در ابتدای این مراسم نعمت زاده امام جمعه محترم شهرستان نیز ضمن تشکر از زحمات پرستاران گفت: حضرت زینب (س) اسطوره و پرستاری از ارزشهای اسلامی بود و کسی جز حضرت زینب (س) نمی توانست این رشادتها را انجام دهد .

حجت الا سلام والمسلمین نعمت زاده افزود : حضرت زینب به همه الگو بوده و هست و با آن شرایط آن زمان توانست عظمت و شکوه کربلا را به دنیا نشان دهد و در این راستا دشمنان تلاش زیادی برای سرکوب آن حضرت داشتند که موفق نشدند .

در ادامه این مراسم از پرستاران نمونه بخشهای مختلف با اهدا جوایزی تقدیر شد

۷۷ ۸۷ ۱۱۳-۱۵۰x150 ۱۳۳ ۲۲۶ ۳۲۳ ۴۱۲ ۵۱۰