معاون دادستان مرند از تخریب ۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد. به گزارش اخبار به روز مرند :انوری معاون دادستان شهرستان مرند گفت : این طرح در چارچوب اجرای دستور قضایی دادگاه مرند جهت اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و […]

 معاون دادستان مرند از تخریب ۴ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش اخبار به روز مرند :انوری معاون دادستان شهرستان مرند گفت : این طرح در چارچوب اجرای دستور قضایی دادگاه مرند جهت اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و با حضور داستان ، نمایندگان مدیریت جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی مرند انجام شد.

وی افزود: این تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز از جمله حصار با بلوک بتنی و ساختمان ویلایی در بخش روستاهای سیوان و کندلج این شهرستان در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع انجام گرفت که با این اقدام بیش از ۷ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شدند.

انوری گفت : در طی سال جاری ۱۵ فقره پرونده ساخت و ساز غیر مجاز طبق دستور قضایی تخریب شده که باعث آزادسازی ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی شده است.

وی افزود: تغییر کاربری غیرقانونی از جمله مشکلات اراضی زراعی و باغی در منطقه مرند است که به یک معضل جدی تبدیل و موجب خارج شدن اراضی زراعی و باغی منطقه از چرخه تولید و ایجاد خسارت های زیاد شده است.