وی بابیان اینکه اعتیاد آسیب جدی و معضلی دردناک در کشور است و تنها راه حل این معضل پیشگیری است که باید تمام دستگاههای متولی تلاش و جدیت خود را انجام دهند .

 

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند:علی شیخ پور در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به معضلات جبران ناپذیر مواد مخدر در جامعه بیان داشت : اعتیاد علاوه بر اینکه بر جسم فرد معتاد آسیب می زند موجب آسیب های اجتماعی در جامعه می شود که از جمله آن ازهم پاشیدن خانواده ،طلاق ،سرقت و .. است .

وی افزود : اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی هیچ گاه به طور کامل ریشه کن نخواهد شد ولی با تدبیر ، اندیشه و تلاش می توان این معضل بزرگ را کنترل کردکه در این امر باید سطح آگاهی و اطلاعات افراد را در جامعه افزایش داد .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مرند در ادامه با اشاره به کنترل شیوع مواد مخدر از طریق آموزش بیان داشت : آموزش و شناخت مهمترین اصل در اعتیاد است که در صورت توجه به آموزش و شناخت می توان بسیاری از آسیب های مرتبط به این حوزه را کاهش و پیشگیری داد .

وی گفت: آموزش و پرورش ،بهزیستی و سازمانهای مردم نهاد با آگاه سازی و اطلاع رسانی در خصوص عواقب و معضلات معتادین می توانند معضل اعتیاد را در جامعه کاهش و جامعه سالم را که خواسته نظام جمهوری اسلامی است ایجاد شود .

علی شیخ پور با اشاره به نقش فضای مجازی در کنترل شیوع مواد مخدر اذعان داشت : بایستی از ظرفیت فضای مجازی در پیشگیری و کنترل و شناخت آسب های اجتماعی و اعتیاد استفاده بهینه شود .

 

DSC_0012