معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: منطقه آزاد ارس برای کمک به اقتصاد ملی حرکت می‌کند و لازم است زیرساخت‌های لازم در سریع‌ترین زمان تامین شود. به گزارش  اخبار به روز مرند به نقل از خبرگزاری فارس:، محمدصادق پورمهدی ‌در مراسم آغاز بزرگراه مرند ـ جلفا ضمن تاکید بر لزوم دقت در اجرای این پروژه افزود: بیشترین […]

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: منطقه آزاد ارس برای کمک به اقتصاد ملی حرکت می‌کند و لازم است زیرساخت‌های لازم در سریع‌ترین زمان تامین شود.

خبرگزاری فارس: بزرگراه مرند ـ جلفا برای رونق اقتصاد آذربایجان شرقی مهم است

به گزارش  اخبار به روز مرند به نقل از خبرگزاری فارس:، محمدصادق پورمهدی ‌در مراسم آغاز بزرگراه مرند ـ جلفا ضمن تاکید بر لزوم دقت در اجرای این پروژه افزود: بیشترین تردد به منطقه آزاد ارس توسط سرمایه‌گذاران و گردشگران انجام می‌شود و جاده دسترسی فعلی جوابگوی حجم ترافیک موجود در این مسیر نیست.

وی ضمن تقدیر از زحمات دستگاه‌های مختلف اجرایی از جمله سازمان منطقه آزاد ارس، محیط زیست، راه و ترابری و همچنین نماینده مردم مرند و جلفا، از همکاری‌های صورت گرفته برای تسریع در آغاز عملیات اجرایی پروژه مرند ـ جلفا تقدیر کرد.
پورمهدی با بیان اینکه جاده مرند ـ جلفا برای رونق اقتصاد استان مهم است، گفت: منطقه آزاد ارس نقش مهمی در کمک به اقتصاد ملی دارد و در این راستا تامین نیازهای زیربنایی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

عملیات اجرایی باند دوم محور جلفا ـ مرند بطول ۱۱ کیلومتر از پلیس راه هادیشهر تا تونل دره دیز و با اعتبار اختصاصی ۱۸۵ میلیارد ریالی از سوی سازمان منطقه آزاد ارس تا ۲۴ ماه احداث می‌شود.

طبق توافق وزارت راه و شهرسازی و سازمان منطقه آزاد ارس، سهم منطقه آزاد ارس از اجرای پروژه بزرگراه مرند- جلفا ۳۰ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۱ کیلومتر آن به اتمام رسیده و عملیات اجرایی پروژه جدید از امروز آغاز گردید.

همچنین مرحله پایانی عملیات اجرایی ۸ کیلومتر باقی مانده از تعهد این سازمان از تونل دره‌دیز تا قره‌تپه نیز با مشخص شدن پیمانکار متعاقبا آغاز خواهد شد.

 سازمان منطقه آزاد ارس، ۷ کیلومتر از ورودی شهر جلفا تا سه راهی قره‌برون را پیش از این و ۴ کیلومتر از سه راهی قره‌برون تا پلیس راه هادیشهر را در سال جاری به اتمام رسانده است.