به گزارش واحد مرکزی خبر ، محمدصادق پورمهدی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه مقدماتی ساخت آزادراه تبریز-  مرند -بازرگان، گفت: این پروژه اتصال زمینی آسیا به اروپا را ممکن می‌کند و در ترانزیت و حمل و نقل آسان و توسعه شمال‌غرب کشور نقش اساسی دارد. وی با اشاره به اینکه با ساخت این پروژه ارتباط آزادراهی […]

به گزارش واحد مرکزی خبر ، محمدصادق پورمهدی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه مقدماتی ساخت آزادراه تبریز-  مرند -بازرگان، گفت: این پروژه اتصال زمینی آسیا به اروپا را ممکن می‌کند و در ترانزیت و حمل و نقل آسان و توسعه شمال‌غرب کشور نقش اساسی دارد.
وی با اشاره به اینکه با ساخت این پروژه ارتباط آزادراهی مرکز کشور با ترکیه تامین می‌شود، افزود: آزادراه تبریز-  مرند -بازرگان جزو اولین پروژه‌های راهسازی است که با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی انجام می‌شود و چنین پروژه‌هایی پیش از این غالبا از طریق فاینانس اجرا می‌شد.
پورمهدی با بیان اینکه این پروژه در سه فاز اجرا می‌شود، افزود: فاز اول این پروژه از تبریز تا صوفیان در دو سال اول اجرا می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم تا سال ۱۴۰۰  مرند تا بازرگان به بهره‌برداری نهایی برسد.
وی با بیان اینکه آزادراه تبریز-  مرند-بازرگان یک پروژه کاملا توجیه‌دار است، گفت: ۶۵ درصد از اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه از سوی سرمایه‌گذار و ۳۵ درصد از سوی دولت تامین می‌شود و بازگشت سرمایه نیز از طریق اخذ عوارض خواهد بود.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت: با امضای تفاهم‌نامه ۱۲ بندی بین وزارت راه و شهرسازی و شرکت برگیز ترکیه، پروژه آزادراه تبریز-  مرند-بازرگان برای بررسی و تصویب نهایی تقدیم هیئت دولت می‌شود.

۱۲۳۳ ۵۵۵۵ ۱۲۳۴۴۵ ۲۳۳۶۵۴