معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرد : بیش از ۹۰ درصد از پروژه های عمرانی مصوب سفر نخست رییس جمهوری به استان اجرا و به بهره برداری رسیده است .

نخستین سفر استانی رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید به آذربایجان شرقی در دولت یازدهم و در اردیبهشت ماه سال ۹۴ صورت گرفت.

به گزارش  اخبار به روز مرند : به نقل از وقت نیوز ،‌ مهندس محمد صادق پورمهدی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی امروز شنبه به خبرنگاران گفت : در سفر قبلی رییس جمهور  به استان در مجموع ۲۳ پروژه عمرانی مصوب شده بود که شماری از آن ها  در یکی دو سال اخیر به بهره برداری رسیده و بقیه هم برای بهره برداری آماده شده که در جریان سفر جدید رییس جمهوری افتتاج خواهند شد.

به گفته وی بیمارستان های جدید سراب ، هریس در مجموع با ۲۹۵ تخت خوابی ،  دانشکده داروسازی، ساختمان سدکلقان بستان آباد، مجموعه هیتینگ ورزشگاه یادگار امام خمینی (ره) تبریز، ،  ۵۰ کیلومتر از بزرگراه اهر- تبریز،  ۴۵  کیلومتر از جاده بستان آباد – سراب، شبکه های آبیاری و زهکشی ارس، تصفیه خانه های فاضلاب شهری در شهرهای مختلف استان ، خط یک قطار شهری تبریز تا میدان ساعت، عملیات آبخیزداری در سدهای استان از جمله پروژه های مهم سفر قبلی رییس حمهور هستند که مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد که در سفر جدید رییس جمهور هم طرح عملیات زیر سازی و ریل گذاری خط آهن میانه – بستان آباد ،  بیمارستان ۶۴ تخت خوابی سوانج و سوختگی تبریز ، بیمارستان مراغه به همراه دانشکده فنی مرند و شمار دیگر از پروژه های عمرانی و اقتصادی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

مهندس پور مهدی تلاش برای احیا و تثبیت دریاچه ارومیه را از دیگر اقدامات دولت بیان کرد و گفت : براساس نظریه کارشناسان فنی و صاحب نظران زیست محیطی اگر اقدامات دولت تدبیر و امید نبود تاکنون و به طور قطع  دریاچه ارومیه خشک شده و تمام وسعت آن به بیابانی خطرناک برای منطقه و استان ما تبدیل شده بود.

وی ادامه داد : دولت آقای روحانی به رغم تنگاهای مالی و شرایط اقتصادی  هرگز برای دریاچه ارومیه محدودیت اعتباری قایل نشده و تاکنون افزون بر دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های احیا آن هزینه کرده است .

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری روز سه شنبه هفته جاری به همراه هیات دولت و در قالب سفر استانی به استان آذربایجان شرقی سفر خواهند کرد.

این سفر که نخستین سفر استانی رییس جمهور در دور دوم سفرهای استانی ایشان به شمار می آید بر خلاف سایر استان  در تبریز به مدت دو روز خواهد بود و روز دوم آن برای افتتاح آیین ها و رویدادهای تبریز ۲۰۱۸ اختصاص خواهد یافت .

مجید خدابخش دو روز قبل در تشریح جزئیات سفر دوم رییس جمهوری خبر داد که قرار است در این سفر به ارزش اقتصادی بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح و یا عملیات اجرای آن ها شروع شود.

معرفی تبریز به عنوان قطب سوم خودرو کشور ،‌ توجه و اهتمام ویژه به تداوم برنامه های احیا دریاچه ارومیه و نیز توچه به توسعه زیر ساخت های استان به ویژه در بخش راه ، راه آهن ، آب و انرژی بعلاوه اعلام امادگی کنسرسیومی از چند بانک بزرگ از جمله بانک ملی برای سرمایه گذاری و مشارکت در اجرای اراد راه تبریز- مرند و بازرگان ، مسن سونگون و  نیز بحث احیا مجموعه تاریخی ، گردشگری ربع رشیدی و ایجاد صندوق مستقل حمایت از شرکت های دانش بنیا