به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :علی شیخ پور درجلسه شورای اداری بخش یامچی که با حضور حجت الاسلام هادوی امام جمعه محترم یامچی ، روسای ادارات  مستقر در بخش ، دهیاران در محل بخشداری برگزار شد ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید قربان و هفته دولت گفت: از زمان پیروزی نظام جمهوری اسلامی […]

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :علی شیخ پور درجلسه شورای اداری بخش یامچی که با حضور حجت الاسلام هادوی امام جمعه محترم یامچی ، روسای ادارات  مستقر در بخش ، دهیاران در محل بخشداری برگزار شد ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید قربان و هفته دولت گفت: از زمان پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران توطئه های زیادی به کشور صورت گرفته که یکی از آنها خروج آمریکا از برجام و جنگ اقتصادی بود که در این مورد حکام عربی  و رژیم غاصب اسرائیل جز هم پیمانان آمریکا هستند .

وی افزود: دشمنان بر این باور رسیده اند که با جنگ نظامی نمی توان بر ایران غلبه کرد  و آنها از طریق راه اندازی جنگ اقتصادی به کشور فشار وارد می کنند .

علی شیخ پور ادامه داد : نباید اجازه فرصت طلبی را به افراد سود جو بدهیم و باید از توانمندی درونی و استفاده از اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم  تا بتوانیم ازاین برهه خارج شویم

معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند گفت: هر ارکان هر گروه و هر حزبی اگر باعث ایجاد اختلاف شود  در میدان دشمن بازی می کند .

شیخ پور با اشاره به اینکه با اتحاد می توان مشکلات را پشت سر گذاشت افزود: باید منافع گروهی و حزبی را کنار بگذاریم و همگی در هدف توسعه و پیشرفت کشور قدم برداریم  و از مسائلی که باعث بروز اختلاف می شود دوری کنیم و در مردم امید و نشاط ایجاد کنیم .

وی با  تاکید بر انسجام و همکاری بین ادارات بیان داشت: انسجام و همکاری باید در سطح ادارات بیشتر شود و ادارات از فعالیت جزیره ای خودداری نمایند  و تنها منافع مختص اداری را در نظر نگیرند .

شیخ پور معاون فرماندار با اشاره به آغاز هفته دولت بیان داشت: از دوم شهریور الی۸ شهریور هفته دولت است که حضور روسای ادارات در برنامه ها و دعوت از مردم و حضور پر شور و پر رنگتر از سالهای قبل باشد .

وی افزود: روسای ادارات عملکرد  دستگاه خود را انعکاس دهند و اگر این کار صورت نگیرد جفا در حق دولت و مردم کرده اند .

وی با تاکید بر ارائه گزارش عملکرد توسط روسای دستگاه ها افزود: روسای ادارات از ارائه آمار کذب  خودداری کنند .

وی گفت: از عواملی که باعث گسست بین مردم و دولت می شود ، وعده دروغین است و اگر مدیری توان اجرایی کاری را ندارد از وعده دادن پرهیز نماید.

شیخ پور با تاکید بر رفع مشکلات مردم و پاسخگو بودن روسای ادارات بیان داشت: احترام و تکریم ارباب رجوع ، رفع مشکلات مردم ، برخورد مناسب با مردم  باید جز وظیفه ذاتی روسای ادارات باشد .

معاون فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به توجه خاص دولت تدبیر و امید به روستا ها بیان داشت: اعتباراتی که  دولت تدبیر و امید صورت گرفته بیشتر از سایر دولتها است  که نشان از توجه دولت به حوزه روستایی دارد  و باید دهیاران در حفظ و نگهداری پروزه های عمرانی خود دقت لازم را داشته باشند .

DSC_0010

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین هادوی امام جمعه محترم بخش یامچی ضمن تبریک عید قربان گفت:کشور ایران ، اولین کشوری است که بر پایه توجهات مردمی و به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم استوار است .

امام جمعه بخش یامچی با اشاره به نقش و اهمیت مردم گفت: ملت پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و همگی وظیفه داریم به مردم خدمت کنیم .

وی افزود: احترام به مردم ، رعایت تکریم ارباب رجوع ، رفع مشکلات مردم ، خوش برخوردی باعث خشنودی الهی و رضایت مردم از مسئولین می شود .

DSC_0006

رضایی در جلسه شورای اداری بخش یامچی با اشاره به نگاه متفاوت دولت به روستا ها و مقایسه آمار اعتبارات سالهای قبل بیان داشت: میزان اعتبارات دولت به روستا ها در سال جاری بیش از یک میلیارد و هفتصد هزار میلیون بود که نسبت به سالهای قبل افزایش چشمگیری داشته است .

رضایی بخشدار یامچی ضمن تقدیر از زحمات دهیاران و شورا ها افزود: دهیاران و شوراها مدیران روستا ها هستند که زحمات زیادی را متحمل می شوند .

بخشدار یامچی با اشاره به  نهضت آسفالت ریزی در یامچی گفت:  در بخش یامچی ۵۸۷۵ متر مربع آسفالت ریزی از محل قیر رایگان در روستا های بخش صورت گرفته است .

وی افزود : شهرستان مرند رتبه اول استفاده از قیر رایگان در استان را دارد  و بخش یامچی رتبه اول در شهرستان در زمینه آسفالت را دارد .

رضایی بخشدار یامچی با اشاره به آغاز هفته دولت گفت:  در هفته دولت امسال  پروژه های عمرانی با اعتبار بیش از ۵ میلیارد داریم که در حال آماده سازی است .

رضایی در ادامه سخنان خود از برگزاری تور دوچرخه سواری جایزه بزرگ در بخش یامچی خبر داد و افزود: در راستای معرفی جاده یامچی – یکانات به جاده گردشگری تور دوچرخه سواری جایزه بزرگ جهت معرفی این جاده در عید غدیر خم برگزار خواهد شد .

 

DSC_0002DSC_0012 DSC_0013 DSC_0014DSC_0017 DSC_0018 DSC_0019