علی شیخ پور، معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: تاکنون تعداد ۸۲۸ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی این شهرستان در سامانه کارورزی ثبت نام کرده اند.

معاون فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود: دولت به افرادی که در قالب این طرح جهت اشتغال به واحدهای تولیدی و کارگاهی معرفی می شوند به مدت ۶ ماه حقوق و بیمه پرداخت می کند.
وی گفت: متاسفانه در سیستم آموزشی در دانشگاه ها، دانشجویان بیشتر در مسائل تئوری آموزش می بینند و بعد از فارغ التحصیلی در زمینه حرفه یابی دچار مشکل می شوند که با معرفی و استفاده از این طرح می توان اعتماد و توانمندی را در آنها افزایش داد.
شیخ پور اطلاع رسانی تمامی دستگاه های مربوطه در کارگروه اشتغال شهرستان در مورد این طرح را خواستار شد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات کنونی این طرح اطلاع رسانی ضعیف است و از این رو تمامی دستگاه های مربوطه باید طرح کارورزی را به صورت مطلوب به افراد جویای کار معرفی کنند تا شاهد افزایش حضور جوانان در رشته های شغلی خود باشیم.
وی تاکید کرد: صاحبان واحدهای تولیدی شهرستان مرند نیز در تمامی حوزه ها باید با اعلام نیاز خود برای کارورزی به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی به اشتغال جوانان این شهرستان کمک کنند.
طرح کارورزی از جمله طرح‌های وزارت کار برای ایجاد اشتغال گسترده در کشور است و متقاضیان با مراجعه به نشانی https://karvarzi.mcls.gov.ir می توانند ثبت نام کنند.