برگزیدگان چهاردهمین دوره جشنواره شعر کوثر شمال غرب کشور در شهرستان مرند معرفی شدند.

download (3)

به گزارش  : بر اساس رای هیات داوران این جشنواره ، در بخش فارسی محسن کاویانی از همدان ، سهیلا باقری از تبریز به ترتیب اول و دوم شدند و محمد شکری فرد از هشترود و ابراهیم قبله ارباطان از تبریز به صورت مشترک به مقام سوم دست یافتند.
در بخش ترکی نیز شکرانه عالم از تبریز مقام اول و روزبه صمدی از اردبیل رتبه دوم را کسب کردند و مهدیه داداش رستمی از شهرستان بناب و ناصر دوستی از زنجان به صورت مشترک به عنوان سومی دست یافتند.
دبیر این جشنواره با اشاره به حضور ۱۲۵ شاعر از ۵ استان و ۲۵ شهرستان کشور افزود : این دوره از جشنواره با حضور شاعرانی از استانهای آذربایجان شرقی ، غربی ، اردبیل ، زنجان و همدان به دو زبان ترکی و فارسی و با دو موضوع مقام زن و حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد.
فرجی افزود : ۲۷۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که با نظر هیئت داوران ۸ اثر به عنوان آثار برتر شناخته شد.
محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی هم در مراسم پایانی این جشنواره ، شاعران را جزء هنرمندان تاثیر گذار در بین افکار عمومی جامعه عنوان کرد و افزود : در سال آینده می بایست اشعاری با موضوعات زندگانی ائمه در نظر گرفته شود تا مردم بیشتر با نحوه زندگانی آن بزرگواران آشنا شوند.
در پایان این مراسم از دو اثر فرزاد هنرمند مجسمه ساز مرندی که با ضایعات آهن آلات مجسمه های زیبایی خلق کرده بود رونمایی شد.