به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، یاد و نام جمعی از شهدای اصحاب رسانه استان آذربایجان شرقی گرامی داشته شد.

به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، یاد و نام جمعی از شهدای اصحاب رسانه استان آذربایجان شرقی گرامی داشته شد.

شهید رحیم ‌اصل‌لاهیجانی: سوم اردیبهشت ۱۳۴۴، در تبریز به دنیا آمد. پدرش عباسعلی و مادرش حبیبه نام داشت. به عنوان گوینده برنامه کودک با صدا و سیما همکاری داشت. هفتم فروردین ۱۳۶۱، در شوش شهید شد.

شهید پرویز باغبان‌نوین:  نوزدهم فروردین ۱۳۴۳، در تبریز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش کشور نام داشت. عکاسی می‌کرد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۱، در شلمچه به شهادت رسید.
شهید جعفر جباری‌پورهریس: نوزدهم اردیبشهت ۱۳۴۶، در شهرستان هریس به دنیا آمد. پدرش مطلب و مادرش گل‌خانم نام داشت. به عنوان بسیجی و عکاس در جبهه حضور یافت. ۲۵ اسفند ۱۳۶۳، در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. پیکرش در سال ۱۳۷۶ پس از تفحص، به خاک سپرده شد.

شهید مجید جباری‌شهیر: یکم دی ۱۳۳۹ در تبریز به دنیا آمد. پدرش حسن، و مادرش حوا نام داشت. سال ۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به‌عنوان پاسدار و گزارشگر صدا و سیما فعالیت می‌کرد. ۱۷ بهمن ۱۳۶۴ به شهادت رسید.

شهید امیر جدیری‌نام‌آور: بیست و ششم تیر ۱۳۴۶، در تبریز به دنیا آمد. پدرش عبدالوهاب، مادرش صدیقه نام داشت. به عنوان بسیجی  و گزارشگر برنامه کودک در جبهه حضور یافت. ۱۱ مهر ۱۳۶۱، در سومار توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید.

شهید رحیم حسن‌پور: هشتم شهریور ۱۳۳۵، در ترکمانچای میانه ببه دنیا آمد. پدرش ملک علی و مادرش گلعذار نام داشت. سال ۱۳۶۰ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و دو دختر شد. به عنوان بسیجی و به همراه گروه صدا و سیما در جبهه حضور یافت. ۲۵ اسفند ۱۳۶۳، در جزیره مجنون عراق شهید شد.

شهید علی ‌حسین‌زاده: دوم تیر ۱۳۳۴، در روستای شهنواز هشترود به دنیا آمد. پدرش کریم و مادرش قزبس نام داشت. سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد. به‌عنوان پاسدار وظیفه و همکار گروه صدا و سیما در جبهه حضور یافت. ۲۲ فروردین ۱۳۶۲، در فکه به شهادت رسید.

شهید غلامحسین حیدرنیا فتح‌آباد: بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۴۵، در تبریز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش رباب نام داشت. به عنوان پاسدار و فیلم‌بردار در جبهه حضور یافت. ۲۳ اسفند ۱۳۶۳، در هویزه به شهادت رسید.
شهید علی‌اکبر خراسانیبیست و نهم دی ۱۳۴۱، در مرند به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش طاهره نام داشت. به عنوان بسیجی و گزارشگر رادیو در جبهه حضور یافت. ۱۳ آبان ۱۳۶۲، در مرز ایران و عراق شهید شد.

شهید رحیم‌ رحیمی‌چاپانی: بیستم دی ۱۳۳۵، در تبریز به دنیا آمد. پدرش یوسفعلی و مادرش زبیده نام داشت. در سال ۱۳۶۰ازدواج کرد به عنوان بسیجی و دستیار فیلم‌بردار در جبهه حضور یافت. ۲۸ مهر ۱۳۶۲، در مریوان شهید شد.

شهید علی‌اکبر سالک‌سلامی: بیستم مرداد ۱۳۱۹، در تبریز به دنیا آمد. پدرش محمدعلی و مادرش سیاره نام داشت. سال ۱۳۴۰ ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. به عنوان بسیجی و امور عمومی رادیو – تلویزیون در جبهه حضور یافت. ۲۹ مهر ۱۳۶۲، در سردشت به شهادت رسید.

شهید علیرضا شاهی: پنجم مرداد ۱۳۴۴، در میانه به دنیا آمد. پدرش شیرعلی و مادرش راضیه نام داشت. خبرنگار مجله رشد بود.  بیست و هشتم آذر ۱۳۶۲، با سمت خبرنگار در پاسگاه زید عراق بر اثر تشنگی به شهادت رسید.

شهید ابراهیم عمله‌زاده: چهارم فروردین ۱۳۴۵، در اهر به دنیا آمد. پدرش موسی و مادرش مولود نام داشت. به‌عنوان پاسدار وظیفه  و خبرنگار مجله «امید انقلاب» در جبهه حضور یافت. پنجم بهمن ۱۳۶۵، در شلمچه به شهادت رسید.

شهید سیدهادی غیبی: دهم تیر ۱۳۳۱، در ساری به دنیا آمد. پدرش میرعلی و مادرش دره نام داشت. کارمند صدا و سیما بود. سال ۱۳۵۹ ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. به عنوان بسیجی و صدابردار ویدیو در جبهه حضور یافت. ۲۸ مهر ۱۳۶۲، در بانه به شهادت رسید.