مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند دیدار و گفتگو کرد .

 

مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان شرقی با معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند دیدار و گفتگو کرد .

معاون استاندار آذربایجان شرقی ضمن تقدیر از زحمات این مجموعه گفت: مقوله هواشناسی جز مواردی است که همواره مورد توجه عموم مردم واقشار مختلف قراردارد.

فرماندار ویژه شهرستان مرند افزود: مرند ایستگاه هواشناسی به صورت سنتی اداره میشوند و خودکار نمودن این ایستگاه باید جز برنامه قرار گیرد.

وی ادامه داد: شهرستان مرند جز شهر های ۳۴ گانه کشور است و از جایگاه ویژه ای در استان برخوردار است و هواشناسی یکی از ادارات اثر پذیر است و نقش مهمی دارد که نیاز به نگاه علمی و تخصصی بیشتر دارد.

وی ادامه داد: هواشناسی یک علم تثبیت شده است و این علم در حوزه های مختلف کمک های شایانی کرده که از جمله آن در زمینه جهاد کشاورزی است.

گرشاسبی بیان کرد: هواشناسی از طریق جهاد کشاورزی با ۲۵ هزار کشاورز در ارتباط است که زمان کود دهی، سرما، گرما، کاشت و … را به موقع اطلاع رسانی می کند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در ادامه با تاکید بر احداث ایستگاه مجهز در شهرستان گفت: مرند نیاز به ایجاد ایستگاه مجدد دارد و تنها ایستگاه در مسیر ورودی مرند مناسب نیاز شهرستان نیست.

در این دیدار علی دولتی مهر مدیر کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارش از آخرین وضعیت جوی استان و شهرستان، خواستار مساعدت بیشتر فرماندار در رفع مشکلات ایستگاه هواشناسی شد.

DSC_0007 DSC_0006

DSC_0003 DSC_0004