آموزش ۱۴ قرآن آموز در مؤسسه قرآنی «معرفت نور» مرند

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :سکینه خان محمدی، مدیر مؤسسه قرآنی معرفت نور مرند، در گفت وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه ۱۴ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این موسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی و حفظ قرآن از گرایش های آموزشی موسسه قلمداد می‌شوند.

آموزش ۱۴ قرآن آموز در مؤسسه قرآنی معرفت نور مرند
وی افزود: قرآن، کتاب الهى و وسیله نجاتى است که از طرف خداوند براى هدایت و تکامل انسان‌ها نازل شده است، تا آن را بخوانند و بفهمند و با عمل به دستورهایش رستگار و سعادمند شوند.
وی با اشاره به پایه‌های سنی قرآن آموزان این موسسه گفت: قرآن آموزان در پایه‌های سنی نونهال و نوجوان در کلاس‌های آموزشی حاضر می شوند.
خان محمدی، قرآن کریم را مایه رحمت دانست و ادامه داد: قرآن کریم، مایه هدایت و رحمت است. این کتاب شریف و کلام لطیف، مربّى و راهنماى انسان در رسیدن به کمال نهایى و نزدیک شدن به خداست و او را به‌سوى خیر و سعادت سوق مى‌دهد. هدف اصلى و مهم‌ترین فایده آن، انسان‌سازى و تربیت بشر است. فواید و آثار دیگر، هدفى فرعى به‌حساب مى‌آیند.
مدیر مؤسسه قرآنی معرفت نور مرند، ضمن بازگو نمودن پیامدهای فراگیری قرآن کریم یادآور شد: کسى که قرآن فرا گیرد و در طریق دانش فروتنى کند و بندگان خدا را بیاموزد و قصد او رسیدن به آنچه نزد خداست باشد، در بهشت، ثواب کسى بزرگ تر از او و مقام کسى بالاتر از او نباشد و در بهشت، منزل و درجه رفیع و گرانبهایى نیست، جز آنکه بهره زیادتر و منزلِ بالاتر و والاتر از آنِ اوست.
وی با اشاره به فرموده امیرالمومنین علی(ع) افزود: امیر مومنان علی(ع) می فرمایند: بر شما باد رجوع به کتاب خدا (قرآن) … کسى که به آن عمل کند از همه پیشى مى گیرد.
خان محمدی، از آثار مثبت خواندن قران گفت و تاکید کرد: بطور قطع خواندن قرآن حتی اگر معنای آن را فرد متوجه نشود عبادت است و روی انسان تاثیر معنوی مثبت می گذارد و البته راه فهم و تفسیر قرآن و فهم آن بعد از قرائت قرآن کریم است زیرا اول باید آیه و سپس ترجمه را بفهمیم که بتوانیم به تفسیر آن که البته از معصوم یا اولیاءالله به دست ما رسیه دست یابیم.


ارسال نظر

توجه فرمایید که نظرات فاقد نام و نیز نظرات تبلیغاتی و توهین آمیز به هیچ وجه تائید نخواهند شد.

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)