فرماندار ویژه مرند و رئیس ستادبحران این شهرستان  از نجات یک زن باردار در یکی از روستاهای شهرستان مرند خبرداد. به گزارش خبرگزاری فارس از مرند :تقی کرمی گفت: در پی بارش برف طی روز گذشته محور ارتباطی روستای “ارلان ” با مر کز اصلی شهر مسدود شده بود. وی بیان کرد: پس از تماس بهورز روستای “” در همسایگی […]

فرماندار ویژه مرند و رئیس ستادبحران این شهرستان  از نجات یک زن باردار در یکی از روستاهای شهرستان مرند خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مرند :تقی کرمی گفت: در پی بارش برف طی روز گذشته محور ارتباطی روستای “ارلان ” با مر کز اصلی شهر مسدود شده بود.

وی بیان کرد: پس از تماس بهورز روستای “” در همسایگی این روستا، مبنی بر وضعیت اورژانسی این مادر باردار،  یک تیم بهداشتی درمانی شبکه بهداشت و درمان، مرند به منطقه اعزام شد.

کرمی  اظهار داشت: با این حال به دلیل مسدود بودن راه روستا امکان تردد وجود نداشت که با هماهنگی با  اداره راه و  شهرسازی شهرستان مرند  یک دستگاه لودر برای هموار کردن مسیر عبور آمبولانس به منطقه اعزام شد.

وی افزود: پس از بازگشایی مسیر اعضای تیم درمانی شامل پزشک، ماما، پرستار به همراه تجهیزات درمانی زائو را بهرو ستا اعزام و با توجه به وضعیت عمومی مادر باردارسریعا به بیمارستان مرند  انتقال دادند.

فرماندار مرند بیان داشت: فرزند این مادر باردار در شرایطی مطلوب به دنیا آمد و وضعیت مادر و فرزند رضایت بخش است.و خانواده این نوزاد ، به میمنت سالروز میلاد پیامبر (ص) نام فرزندشان را محمد گذاشتند .

همچنین گزارش دیگری حاکی است براثر بارش شدید برف در محور مرند بازرگان یک توریست تبعیت اهل ترکیه در جاده همراه کولاک مانده بود که توسط اهالی رو ستای زنجیره از توابع بخش مرکزی مرند اسکان داده شدند و صبح پس از باز گشایی به کشور خودش اعزام شد