نخستین صعود سراسری زمستانی بانوان منطقه شمالغرب کشور به قله گوی زنگی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند  گفت: به مناسبت بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی بانوان منطقه شمالغرب کشور برای نخستین بار به قله گوی زنگی  در شهرستان مرند استان آذر بایجانشرقی صعود می کنند. علی نجاری  گفتگو با خبرنگارصداو سیما در مرند  با اشاره […]

نخستین صعود سراسری زمستانی بانوان منطقه شمالغرب کشور به قله گوی زنگی

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند  گفت: به مناسبت بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی بانوان منطقه شمالغرب کشور برای نخستین بار به قله گوی زنگی  در شهرستان مرند استان آذر بایجانشرقی صعود می کنند.

علی نجاری  گفتگو با خبرنگارصداو سیما در مرند  با اشاره به آمار شرکت کنندگان برای صعود به قله گوی زنگی (ارتفاعات میشو مرند) افزود: تاکنون برای صعود به این قله ۶۰ نفر اعلام آمادگی کرده اند

وی همچنین در ادامه افزود: این صعود یک روزه خواهد بود و کوهنوران با تجهیزات کامل و زمستانی به قله صعود خواهند کرد.

رئیس هیئت کوهنوردی آذربایجان شرقی هم در این مورد به خبرنگار ما گفت  با اشاره به زمان اعزام کوهنوردان : ۲۵ دی در تبریز مستقر و مراسم افتتاحیه در خوابگاه رسالت برگزار و کوهنوردان ساعت پنج صبح به سمت منطقه عازم و از ساعت هشت صبح حرکت به سمت قله را آغاز خواهند کرد.

شامی نژاد از هماهنگی صورت گرفته با هلال احمر و تشکیل چادرهای اضطراری در مسیرها خبر داد و افزود: علاوه بر این اقدامات قرار است مسیر کوه تا قله توسط کوهنوردان برف روبی شود تا بانوان بتوانند به قله صعود کنند.

وی با اشاره به برنامه های هیئت کوهنوردی آذربایجان شرقی در دهه فجر گفت: هیات کوهنوردی استان دو صعود سراسری کشوری را در دهه فجر برگزار خواهند کرد که ۱۷ بهمن صعود سراسری به قله کمال ( قوش گلی) سهند خواهد بود.

گفتنی است نخستین صعود سراسری زمستانی بانوان منطقه شمالغرب کشور به قله گوی زنگی  در کوه میشو مرند استان آذر بایجانشرقی صبح  روز جمعه ۲۶ دی فردا ساعت ۸:۳۰ برگزار خواهد شد.