معاون استاندار آذر بایجانشرقی در این نشست تخصصی یکروزه در سخنانی برنقش روابط عمومی ها در انعکاس عملکردادارات خود و تعامل بین مردم و رسانه ها  و مسئولین را مهم دانست و گفت روابط عمومی ها بعنوان  ویترین هر اداره در جهت بالا بردن عملکرد و تکریم ارباب رجوع محسوب می شوند . کرمی گفت عملکرد […]

معاون استاندار آذر بایجانشرقی در این نشست تخصصی یکروزه در سخنانی برنقش روابط عمومی ها در انعکاس عملکردادارات خود و تعامل بین مردم و رسانه ها  و مسئولین را مهم دانست و گفت روابط عمومی ها بعنوان  ویترین هر اداره در جهت بالا بردن عملکرد و تکریم ارباب رجوع محسوب می شوند .

کرمی گفت عملکرد ادارات در حقیقت عملکرد نظام جمهوری اسلامی به تصویر کشیدن و شفاف سازی در هرکدام از ادارات بستگی به فعال بودن روابط عمومی ها دارد اظهار داشت متاسفانه در برخی دستگاهها چنین برداشت می شود که کسانی که کارایی ندارند در روابط عمومی ها بکار گرفته میشوند ، افزود : روابط عمومی ها باید در دولت تدبیر و امید جایگاه واقعی خود را بازیابند. روابط عمومی ها باید چشم و گوش و زبان یک مجموعه باشند .

 

فرماندار ویژه مرند با انتقاد از  عملکرد برخی روابط عمومی های  ادارات گفت : باتوجه به اینکه بنده حقیر نزدیک به ۱۱ ماه است در خدمت شهروندان بعنوان خادم مردم هستم در بر خی ادارات که دارای سایت اطلاع رسانی هستند دو سال است که اقدام به بروز رسانی نکرده اند . میتوانیم بگوییم که در این مجموعه در طی دوسال اتفاقی نیفتاده است و خدمتی برای شهروندان انجام نداده است . در حالی که تمامی ادارات به هر عنوانی در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند .این کار یا ضعف آن مجموعه را بیان می کند و یا خدای ناکرده برخی ها نمی خواهند عملکردهای نظام را بهبرای مردم شفاف سازی کنند چه بشا مشکلات و انتقادات و یا پیشنهاداتی نیز برای ما در فرمانداری توسط شهروندان از طریق سایت فرمانداری و یا بصورت تلفنی و کتبی ارائه می دهند و این تعامل  باعث رفع مشکلات برنامه ریزی  منظم در ارائه خدمت به مردم گامهای موثری واقع شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظایف روابط عمومی در قبال سازمان افزود: روابط عمومی‌ زمانی‌ می‌تواند نقش‌ راهبردی‌ خود را در سازمان‌ ایفا کند که‌ جایگاه مناسبی‌ داشته‌ باشد و همچنین روابط عمومی ،مرجع پاسخگویی است باید اطلاع رسانی دقیق از فعالیت های سازمان ارائه نماید و ارتباط رضایتمندانه بین دستگاه و مخاطبان ایجاد کند و تعامل مطلوبی باید بین روابط عمومی ادارات و خبرنگاران ایجاد شود.

فرماندار ویژه مرند همچنین   بر لزوم اطلاع رسانی مطلوب برای تبیین برنامه هایی دهه فجر تاکید کرد و گفت ایام دهه فجر یاد آور روزهای به یاد ماندنی است و روابط عمومی ها باید اطلاع رسانی خوبی در این ایام داشته باشند . و عملکرد ادارات سازمانهای خودشان را در معرض دید عموم و با اطلاع رسانی از طریق مطبوعات ورسانه ها هر سه ماه گزارش عملکرد خودشان را به فرمانداری ارسال کنند .

وی فرصت را غنیمت شمرده بخشی از اقدامات دولت تدبیر و امید را در شهرستان مرند تشریح کرده وافزود در ایام گرامیداشت دهه فجر بیش از ۲۰ طرح با اعتباری یالغ بر یکصدمیلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد

در این نشست دکتر آذری  یکی از اساتید علوم ارتباطات دانشگاههای تبریز  در سخنان خود ضمن اشاره به جایگاه روابط عمومی ها آموزش و یادگیری را یکی از اصول اولیه و نیازهای روابط عمومی ها دانسته و در یک کارگاه آموزشی دوساعته به  آموزش خبر نویسی و آموزش مبانی روابط عمومی نوینمطالبی را بیان کرد  .

در ابندایی این نشست   رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند با اشاره به اینکه روابط عمومی ها بازوی توانمند یک دستگاه هستند افزود : یکی از واحدهای هر سازمان پویا، روابط عمومی آن سازمان می باشد و اگر این واحد، برخوردار از پویایی و خلاقیت باشد می تواند تحرک و نشاط را به تمامی سازمان منتقل سازد.

دکتر حمید میرزایی افزود :اصولاً نوآوری در کارها و برنامه های روابط عمومی فعال یکی از مؤلفه های اصلی به شمار می رود. با جهانی که هر لحظه در حال تغییر است روابط عمومی ها ناچارند به سمت ایده های نو گام بردارند.

وی   همچنین  گزارش کاملی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند ارائه و اقزود در حال حاضر بیش از ۵هزار نفر دانشجو در ۳۳رشته  کاردانی -کارشناسی  و کارشناسی ارشد ودکترا بعنوان یکی از بزرگترین دانشگاههای شمالغرب کشور  مشغول به تحصیل هستند .

۱۳۰ ۹ ۱۰ (۱) ۴۸ ۵۶ ۷۱ ۸۱ ۶۴

 

.