جلسه کمیته ایثارگران شهرستان مرند جهت برنامه ریزی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در سالن جلسات بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : به نقل از خبر گزاری ایثار آذربایجان شرقی از مرند، جلسه کمیته ایثارگران شهرستان مرند جهت برنامه ریزی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در سالن جلسات بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه حسین داوری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مرند با تاکید بر اهمیت برگزاری هرچه بهتر برنامه های دهه فجر گفت: نقش شهدای انقلاب کمتر از شهدای جنگ تحمیلی نیست، شهدای انقلاب با رشادت ها و جانفشانی های خود به رهبری امام خمینی (ره) باعث شدند تا این انقلاب به پیروزی برسد.

وی به ضرورت توجه به آرمان های مقدس انقلاب و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: برگزاری آیین مهمانی لاله ها یکی از اقدامات مهم این ستاد است و امسال نیز طبق روال سال های قبلی همزمان با سراسر کشور در گلزار شهدای شهرستان مرند باشکوه تر و پررونق تر از سالهای قبل برگزار خواهد شد.

داوری همچنین تعویض پرچم های گلزار های شهدا را از دیگر اقدامات این ستاد برشمرد و اعلام کرد: آیین مهمانی لاله ها گلباران و عطرافشانی همه قطعات مطهر شهدا در کلیه شهرها و روستاهای این شهرستان برگزار خواهد شود.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران مرند با اشاره به اجرای طرح سپاس و دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در جریان دهه مبارک فجر توسط مدیران و مسئولین استان و شهرستانی افزود: این دیدارها در دهه مبارک فجر با رویکرد و توجه به شهدای انقلاب اسلامی ایران انجام خواهد شد.

وی در ادامه به برگزاری مراسم یادبودها و یادواره ها در شهرستان اشاره کرد و گفت: اعزام فجرآفرینان به عنوان پیام آوران ایثار برای روایت گری به مراکز آموزشی و فرهنگی طی هماهنگی با آموزش و پرورش و دانشگاه ها را از دیگر برنامه های کمیته ایثارگری ستاد دهه فجر خواهد بود.