به مناسبت دهه مبارک فجرنمایشگاه صنایع دستی  توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری صنایع دستی در میدان امام خمینی(ره)، طبقه زیر زمین ساختمان شماره۲ شهرداری  فرهنگسرای شهرداری مرند ددایر شده است . این نمایشگاه از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه، همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و ۱۴ الی ۱۷، در معرض بازدید همشهریان و بازدیدکنندگان […]

به مناسبت دهه مبارک فجرنمایشگاه صنایع دستی  توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری صنایع دستی در میدان امام خمینی(ره)، طبقه زیر زمین ساختمان شماره۲ شهرداری  فرهنگسرای شهرداری مرند ددایر شده است .

این نمایشگاه از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه، همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۳ و ۱۴ الی ۱۷، در معرض بازدید همشهریان و بازدیدکنندگان می باشد.

رئیس گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان مرند در گفتگو با خبرنگار ما گفت: رشته هایی که در این نمایشگاه آثاری از آنها به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از: سبدبافی، سفالگری، منبّت کاری، معرّق کاری، صنایع چرم سنّتی، رودوزی های سنتی، ملیله دوزی، منجق دوزی، تذهیب، مجسمه و نقش برجسته، شیشه گری، فیوز، میناگری، حکاکی و تراش روی شیشه، خاتم کاری، نقاشی روی سفال، نقاشی و…. که تماماً حاصل تلاش هنرمندان مرندی است.

جدایی افزود: اکثر این افراد در کلاسهای آموزشی که اداره میراث فرهنگی شهرستان مرند برگزار کرده است آموزش دیده اند و بزودی دوره های آموزشی دیگری نیز برگرار خواهد شد.

DSCF9924 DSCF9905 DSCF9906 DSCF9910 DSCF9912 DSCF9913 DSCF9916 DSCF9919 DSCF9921 DSCF9922