رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از برگزاری نمایش‌های خیابانی و مناسبتی در ایام دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : مهران فرجی، ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور کارگردانان نمایش شهرستان مرند جهت هماهنگی جشنواره تئاتر و حل برخی مشکلات کارگردانان تشکیل شده بود، گفت: با نظم و گفتمان، تمامی مسائل و مشکلات حل می‌شود، در جشنواره تئاتر منطقه‌ای به میزبانی مرند شاهد همکاری تمام گروه‌های نمایشی در آن بودیم که می‌توان آ نرا در سطح استان نمونه دانست.

وی با بیان اینکه مرند دارای کارگردانان و بازیگران قوی در حوزه نمایش بوده اما برخی متون نمایشی زیاد قوی نیستند، گفت: این اداره آماده هر گونه همکاری چه از لحاظ برگزاری کلاس‌های آموزشی، چه تهیه متون، محل تمرین و … با هنرمندان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در ادامه از برگزاری برنامه‌های متنوع هنری موسیقی و نمایش‌های خیابانی در ایام دهه فجر در ۱۰ نقطه مختلف شهرستان مرند خبر داد و افزود: باید تئاتر را به خیابان‌ها ببریم و مردم را با تئاتر خوب و دیدن آثار هنری آشنا سازیم چرا که با اخلاق مداری و با تشکیل و حمایت از گروه‌های جدید هنری شاهد جریان سازی فرهنگی خواهیم بود.

فرجی ادامه داد: در این راستا کشف استعدادهای جدید نیز اتفاق می‌افتد و شاهد ماندگاری آنها برای سالیان متمادی برای تئاتر این شهر خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: اگر کارهای هنری در سطح مطلوب و با کیفیت و مردم پسند اجرا شود از یک طرف شاهد حضور پر شور مخاطبان و از سوی دیگر شاهد اشتغال و کسب درآمد در این حوزه خواهیم بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری و همیاری تمام کارگردانان شاهد آینده‌ای بسیار درخشان برای تئاتر این شهرستان باشیم.