ابوالقاسم داداشلو گفت: احداث بیمارستان ۳۰۴ تخت خوابی مورد تصویب و تاکید بوده ولی متاسفانه مجلس برای احداث این بیمارستان بودجه ای در نظر نگرفته است.

 

 به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :ابوالقاسم داداشلو نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه متبوعش اظهارداشت:بحران اساسی استان و در سطح کلان شمال غرب کشور با آن مواجه بوده بحران دریاچه ارومیه است. درسالجاری با بارش های بهاری که در سایه الطاف ایزدی شامل حالمان شد کمی از شدت این بحران کاسته شده است. ولی به نظر بنده موضوع احیای دریاچه ارومیه همچنان باید جز اولویت ها و برنامه های دولت باشد تا از ایجاد و بروزکویر نمک در کشور جلوگیری شود.

وی در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود« شهر مرند» گفت: علی رغم خدمات فراوانی که به برکت نظام در زمینه ایجاد زیر ساخت های اساسی و خدمات رسانی صورت پذیرفته ولی شهرستان مرند در بخش های گوناگون دارای مشکل بوده بر اساس اولویت به چند مورد آن اشاره می کنم.

نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها یکی از مشکلات اساسی حوزه انتخابیه خود را در بخش سلامت عنوان کرد و افزود: عدم وجود بیمارستان مناسب با توجه به موقعیت، وسعت و جمعیت شهرستان مرند یکی از مشکلات اساسی است. البته احداث بیمارستان ۳۰۴ تخت خوابی مورد تصویب و تاکید بوده ولی متاسفانه مجلس محترم برای احداث این بیمارستان بودجه ای در نظر نگرفته است.

داداشلو در ادامه مطلب فوق بیان کرد: امید است با عنایت به نقشی که این  شهرستان در حوزه خدمات رسانی دارد مورد توجه مسئولین قرار گیرد. چرا که این شهرستان نه تنها به خود مردم شهرستان بلکه به مردم شهرستان های همجوار چون جلفا و شبستر نیزخدمات رسانی می کند.

 علاوه بر اینها گاها بیمارانی از کشورهای همسایه از آذربایجان و ارمنستان هم داریم پس وجود یک بیمارستان آبرومند در منطقه ضروری است.

وی عدم انتقال آب ارس به دشت «هرزندات» را از دیگر مشکلات دانست و بیان کرد: علیرغم اینکه بحث آبرسانی به دشت هرزندات در طرح اولیه بعد از «گلفرج» در اولویت دوم بوده ولی متاسفانه تا کنون این امر محقق نشده است و این در حالی است که  تمامی مسئولین از سطح کلان گرفته تا شهرستانی به نقشی که اجرای این پروژه در امر اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه و حتی کشور می تواند ایفا کند اذعان دارند.

دشت هرزندات در صورت تحقق امر آبرسانی می تواند بمانند دشت مغان  در توسعه اقتصاد کشور نقش اساسی ایفا نماید. در صورت عدم تحقق این موضوع و یا عدم برنامه ریزی های اصولی در زمینه احیای کشاورزی منطقه تمام  بیست هزار سکنه روستاهای هرزندات مجبور به مهاجرت و ترک کاشانه خود خواهند شد. نتیجه این مهاجرت نیز بروز مشکلات حاشیه نشینی و ناهنجاری های اجتماعی در شهرهاست.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شورای عالی استانها ادامه داد: سومین مشکل شهرستان مرند در بحث راه و جاده است. چرا که همه ما به نقشی که راه ها در توسعه و آبادانی مناطق دارند واقف هستیم در همین راستا از مسئولین کشوری و استانی انتظار داریم اقدامات لازم را درابتدا در جهت اجرائی نمودن آزاد راه تبریز – مرند  – بازرگان مبذول دارند و بعد اینکه نسبت به تکمیل اتوبانهای مرند -خوی و مرند – جلفا که چندین سال بوده شروع شده اقدام کنند. با اجرای این اقدامات امید می رود دیگر شاهد تلافات جانی که در بحث تصادفات جاده ای که در این ۲ اتوبان رخ میدهد و متاسفانه آمار آن هم بالاست نباشیم.