نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مابه التفاوت ارزی است. هر خانواده هر ایرانی بالای یک میلیون تومان می‌شود مگر هر نفر چقدر گوشت می‌خورد که وقتی می‌خواهیم به قسمتی کمک کنیم قسمت دیگر کم می‌آید از این رو تمام اینها رانت است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : محمد حسن نژاد اظهار داشت: روش غلطی از قدیم راه افتاده که به بهانه نارضایتی ها به آن دست نمی زنیم در حالی که جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم منفعت است چنانچه مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند ساختار بودجه اصلاح شود پس می توانیم دو دوازدهم تصویب کنیم تا دولت مجدد بودجه را تنظیم کند.

نماینده مردم مرند در مجلس ادامه داد: سال بعد قرار است روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف شود که با لیتری هزار تومان که برای دولت ۶ هزار تومان تمام می شود، یعنی دولت ۵ هزار تومان از جیب می دهد به افرادی که ماشین دارند که روزانه ۵۰۰ میلیارد تومان می شود و بر همین اساس صرفا یارانه بنزین سالیانه ۱۸۰ هزار میلیارد تومان می شود؛ حقوق و دستمزد کارمندان ۹۵ هزار میلیارد تومان است، یعنی می توان با این یارانه حقوق کارکنان را ۳ برابر کرد.

وی تصریح کرد: کل بودجه عمرانی کشور ۶۰ هزار میلیارد تومان است که اگر قیمت واقعی سازی شود می توان با استفاده از یارانه‌ای که دولت به بنزین می‌دهد، این بودجه را ۴ برابر کرد. سازمان برنامه و بودجه می گوید ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان دارم که اگر به جمعیت ایران تقسیم کنیم سالی ۱۱ میلیون تومان برای هر ایرانی یعنی یک میلیون تومان ماهیانه می شود پس این کار را کنیم خیلی بهتر است.

دلار دولتی به جای جیب ملت به جیب دلال رفته است

حسن نژاد ادامه داد: ۱۴ میلیارد دلار با دلار ۴۲۰۰ تومانی داریم که می خواهید کالای اساسی تأمین کنید اما باید دید تا کنون چه کرده‌ایم تورم کالایی که با دلار آزاد آمده ۴۰ درصد و با دلار دولتی ۴۸ درصد است یعنی این دلار دولتی به جای جیب ملت به جیب دلال رفته است.

این عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مابه التفاوت ارزی است. هر خانواده هر ایرانی بالای یک میلیون تومان می‌شود مگر هر نفر چقدر گوشت می‌خورد که وقتی می‌خواهیم به قسمتی کمک کنیم قسمت دیگر کم می‌آید از این رو تمام اینها رانت است.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید سیستم نرخ ثابت ارز خلاف قانون اعلام می شد، عنوان کرد: شما کارفرمای کارمند هستید و باید قدرت خرید مردم را حفظ کنید. تورم ۵۰ درصد است اما حقوق کارمند را ۲۰ درصد افزایش داده اند که برای کارگر نیز همین است پس سفره مردم کوچک شده است.

دولت پول حقوق مسئولان را دارد اما پول فرهنگیان را ندارد بدهد

حسن نژاد ادامه داد: وقتی توانایی کنترل تورم را ندارید آیا کارگر و کارمند باید هزینه آن را بدهد؟ قانون برای همسان‌‌سازی حقوق تصویب شده است بعد برای مسئولان پول حقوق وجود دارد اما برای فرهنگیان پولی ندارند از این رو اگر پولی هست همه با هم بخوریم فقط یک عده خاص نخورند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت‌ها سه برابر شده اما منت پرداخت ۴۵ هزار تومان یارانه را به ملت می‌گذارند، خاطرنشان کرد: این بودجه مانند بودجه‌های سال‌های گذشته است و اتفاقی برای مملکت نمی‌افتد. نفت و سرمایه آینده را نیز فروخته ایم اما کفاف نداده است و ۵۱ هزار میلیارد تومان می‌خواهند قرض بگیرند این مسائل نمی تواند بودجه شود، باید بودجه دو دوازدهم بدهیم تا بودجه صحیحی ارائه شود.