نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس: ابتکار نمی‌تواند در مورد انتقال آب ارس مخالفت کند نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست گفت: ایشان چه کاره هست که در مورد انتقال آب ارس اظهار نظر و یا مخالفت کند. به گزارش خبرنگار صدا و سیما […]

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس:
ابتکار نمی‌تواند در مورد انتقال آب ارس مخالفت کند

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست گفت: ایشان چه کاره هست که در مورد انتقال آب ارس اظهار نظر و یا مخالفت کند.

به گزارش خبرنگار صدا و سیما از مرند دکتر محمد حسن‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: مشخص نیست خانم ابتکار و یا سازمان محیط زیست چه مسئولیتی در این طرح یا پروژه دارند که در رابطه با آن اظهار نظر می‌کنند.

وی به ابتکار یاد آور شد: طرح انتقال آب ارس دارای مصوبه و ردیف است و سازمان محیط زیست حق دخالت و یا اظهار نظر در مورد آن را ندارد.

معصومه ابتکار هفته گذشته در جلسه کار گروه نجات دریاچه ارومیه در تبریز با بیان اینکه سازمان محیط زیست با طرح انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه مخالف است، اظهار کرد: به دلیل نبود ارزیابی‌های لازم و کافی، این سازمان با انتقال آب رودخانه ارس به دریاچه ارومیه مخالف است و به همین علت تاکنون این سازمان با این طرح موافقت نکرده است.

وی انتقال آب مجازی به حوضه دریاچه ارومیه را مناسب ندانست و بیان کرد: این طرح علاوه بر اینکه دستاوردهای اقتصادی ندارد به بخش کشاورزی منطقه نیز زیان‌رسان خواهد بود.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه نتایج مطالعات کارشناسان طرح ملی احیای دریاچه ارومیه تا خرداد اعلام می‌شود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: روش اجرا و نحوه توزیع سبد کالا دلیلی برای شادی دشمنان شد.

محمد حسن‌نژاد افزود: ذات موضوع و توزیع اقلام مورد نیاز مردم و حمایت از اقشار کم درآمد جامعه مورد تایید و حمایت همه است اما اینکه این حمایت با چه روش و راهکاری انجام شود باید مورد ارزیابی و بازنگری قرار می‌گرفت.

در چند روز گذشته سبد کالایی و نحوه توزیع آن حرف و حدیث‌های فراوانی را در داخل و خارج از کشور به دنبال داشت و علامت‌های سئوال متعددی را در ذهن تداعی می‌کرد تا جایی که ایجاد صف‌های طویل در جلوی مراکز توزیع، نحوه گزینش افراد برای دریافت این سبد حمایتی، اقلامی که در این سبد کالایی جای خوش کرده‌اند، ملاک نبودن تعداد افراد یک خانوار بطوری که این سبد برای یک خانواده 6 نفره به همان اندازه و تعداد اختصاص یافته و برای یک خانواده 2 نفره هم در همان کیفیت و اندازه تعلق گرفته است.

متاسفانه نحوه توزیع این سبد نیز دست آویزی برای رسانه‌های خارجی شد و آنها با بهره‌گیری از نحوه توزیع، از آن بهره‌برداری رسانه‌ای کرده و برای تضعیف نظام استفاده کردند.