ظاهرا در مذاکرات نقد دادیم و نسیه گرفتیم/ خواسته ما لغو یکباره تحریمهاست نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی پیرامون بیانیه لوزان گزارشات تیم مذاکره کننده ایران گفت: آنچه که در کل قابل دریافت است اینکه پرداختی های ما نقدی و دریافتی مان مشروط و نسیه است. به گزارش اخبار به روز […]

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی پیرامون بیانیه لوزان گزارشات تیم مذاکره کننده ایران گفت: آنچه که در کل قابل دریافت است اینکه پرداختی های ما نقدی و دریافتی مان مشروط و نسیه است.

به گزارش اخبار به روز مرند ، دکتر حسن نژاد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ما باید یکسری پیش فرض ها را قبول کنیم و آن اینکه توافق میدان جنگ نیست که بگوییم چه کسی باخته یا چه کسی پیروز شده است و ذات مذاکرات این است که سفید سفید یا سیاه سیاه نداریم.

وی اظهار کرد: در یک مذاکره و چانه زنی هر طرف برخی چیزها را از دست می دهد و برخی چیزها را بدست می آورد و بزرگترین دستاورد این مذاکرات اثبات صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران است که دشمن در این خصوص کوتاه آمد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس افزود: در پی این مذاکرات و ایستادگی ملت و مسئولین هم دانش هسته ای که به فرموده مقام معظم رهبری خط قرمز ماست و هم تحقیقات و  غنی سازی مورد پذیرش قرار گرفت و لغو تحریمها هرچند مشروط هستند و همچنین لغو قطعنامه های شورای امنیت دستاورد بزرگی هستند.

دکتر حسن نژاد تصریح نمود: در این مذاکرات و بر اساس بیانیه منتشر شده  ما غنی سازی ۲۰ درصد و  همچنین آب سنگین اراک را آنطور که قبلا فعالیت میکرد از دست دادیم و از لحاظ سیاسی هرچند امتیاز دادیم اما در حقیقت غنی سازی ۲۰ درصد یا ۵ درصد شاید تفاوت چندانی برای ما ندارد و مهم ادامه فعالیتهاست.

وی گفت: پروتوکل الحاقی نیز امتیاز مهمی است که داده شده است اما این هم کوتاه مدت است و منتظر تصویب مجلس است و اگر مجلس شورای اسلامی صلاح نداند این اتفاق نخواهد افتاد.

حسن نژاد با اشاره به کلیات این بیانیه گفت: آنچه که در کل قابل دریافت است اینکه پرداختی های ما نقدی و دریافتی مان مشروط و نسیه است که اگر این دریافتی های مشروط و نسیه نقد شوند آنوقت میتوان گفت کفه ترازو به نفع ماست و اگر دبّه کنند کفه ترازو به نفع آنهاست.

وی با تاکید بر اهمیت ماههای آتی و فعالیت مذاکره کنندگان گفت: از تیم مذاکره کننده میخواهیم حواسشان جمع باشد تا احیاناً طرف مقابل دورمان نزند و کفه ترازو در نهایت به نفع ما باشد.

این نماینده عضو کمسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سخنان جان کری در خصوص لغو مرحله ای تحریمها گفت: وظیفه ما این است که سخنان تیم مذاکره کننده خود را قبول کنیم و بر اساس گفته های تیم ایران، لغو تحریمها یکجا خواهد بود و خواسته ما نیز این است و مذاکره کنندگان ایران باید ایستادگی کنند.

دکتر حسن نژاد افزود: جزییات برای ما بسیار مهم است و فردا در صحن مجلس با حضور آقای دکتر ظریف این جزییات تبیین خواهد شد و ما نیز منتظر این جزییات مهم هستیم.