شناسایی افراد پردرآمد از طریق اسناد مالکیت/ دولت یارانه پولدارها را حذف کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه راههای شناسایی افراد پردرآمد آسان است، افزود:‌ شناسایی مالکین خانه ها ی گران قیمت در بالای شهرآسان است و از این طریق می توان آنها را شناسایی و یارانه آنها را حذف کرد .  دکتر […]

شناسایی افراد پردرآمد از طریق اسناد مالکیت/ دولت یارانه پولدارها را حذف کند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه راههای شناسایی افراد پردرآمد آسان است، افزود:‌ شناسایی مالکین خانه ها ی گران قیمت در بالای شهرآسان است و از این طریق می توان آنها را شناسایی و یارانه آنها را حذف کرد .

 دکتر محمد حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار صداو سیما در مرند : درباره اجرای فاز سوم هدفمند سازی یارانه ها که اخیرا از سوی برخی مسولان اجرایی مطرح شده است،‌گفت: اسم فاز یک و دو گذاشتن بر مراحل اجرای هدفمندسازی یارانه ها اشتباه است و طبق قانون  دولت موظف است که تا پایان برنامه پنجم یعنی سال ۹۴ قیمت حامل های انرژی را به قیمت واقعی خود برساند.اسم فاز یک و دو برای مراحل هدفمند سازی یارانه ها اشتباه است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فاز دوم هدفمندی ناقص اجرا شده است،‌ گفت: دولت هنوز سهم یارانه بخش تولید را نپرداخته و برای تامین کسری درآمد هدفمندسازی چاره ای نیندیشیده است و یارانه به همه افراد جامعه تعلق می گیرد.

وی با بیان اینکه باید اثرافزایش قیمت حامل های انرژی در اقتصاد وجامعه ملموس باشد، ‌گفت: اگر دولت در اجرای تبصره ۲۱ قانون بودجه و هدفمند سازی یارانه ها کسری بودجه دارد می تواند یارانه پولدارها را حذف کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  در این باره که گفته می شود عملکرد دولت در اختصاص یارانه بخش سلامت مثبت بوده است، ‌گفت: اعتباراتی هم که در بخش سلامت پرداخت شده  از محل یک درصد مالیات ها بوده که قانونگذار در بودجه مشخص کرده  و تنها بخشی از آن از محل یارانه ها بوده است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس با بیان اینکه پرداخت یارانه به صورت یکسان به همه اشتباه است،‌ افزود: انتظار داریم دولت یارانه پولدارها را حذف کند چرا که برای پراخت یارانه به این قشر از جامعه هیچ اجباری نیست.

وی افزود: راههای شناسایی افراد پردرآمد آسان است و مالکین خانه ها ی گران قیمت در بالای شهر به راحتی قابل  شناسایی هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید بخشی از اعتبارات ایجاد شده از حذف یارانه‌ها را صرف رونق تولید و کاهش هزینه تمام شده محصولات کنیم و در نتیجه یارانه نقدی را به صورت غیرمستقیم به حساب مردم واریز کرد.

این نماینده مردم در مجلس افزود: آنچه که می‌توان برای بررسی طرح هدفمندی در فاز اول و زمینه‌سازی برای ورود به فاز دوم به آن توجه کرد، این است که در کوتاه مدت یارانه نقدی دهک‌های بالای جامعه حذف و اعتبارات ناشی از آن صرف توجه به تولید و استفاده از ظرفیت تولید داخل شود./