حسن‌‌نژاد گفت: آیا عده‌‌ای قصد دارند با به راه انداختن دعوای ترک و فارس، تراکتور و پرسپولیس، بحث فساد در فوتبال را به ورطه فراموشی ببرند؟    در پی حوادث روز جمعه و در جریان بازی فوتبال بین پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز در استادیوم آزادی تهران که برای چندمین بار هواداران تیم پرسپولیس توهین […]

حسن‌‌نژاد گفت: آیا عده‌‌ای قصد دارند با به راه انداختن دعوای ترک و فارس، تراکتور و پرسپولیس، بحث فساد در فوتبال را به ورطه فراموشی ببرند؟

 

 در پی حوادث روز جمعه و در جریان بازی فوتبال بین پرسپولیس تهران و تراکتورسازی تبریز در استادیوم آزادی تهران که برای چندمین بار هواداران تیم پرسپولیس توهین ها و شعارهای رکیکی را علیه هموطنان ترک خود سر داده‌‌اند، محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا بیانیه‌‌ای در محکومیت این حرکت ناشایست هواداران پرسپولیس در کانال رسمی خود منتشر کرد که متن بیانیه در ادامه عینا آورده می‌‌شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود بر انسانیت و شرافت انسانی

متاسفانه در بازی دیروز پرسپولیس با تراکتور شاهد چنان اتفاقات زشت و دلخراشی بودیم که حتی نمونه آن را در دیدارهای ایرانی – عربی، ارژانتینی – انگلیسی و … نیز نمیتوان شاهد بود. توهین‌‌ها و فحش‌‌های سازمان یافته دیروز توهین و فحاشی به تراکتور نبود توهین به انسانیت، توهین به کل ایران و ایرانی، توهین به شهدای نگهبان تمامیت ارضی ایران و توهین به بسیاری از مراجع عظام تقلید و بزرگان نظام بود که با افتخار اعلام میدارند که ترک ایرانی هستند. مسلما ما این توهین ها را به حساب هواداران و دوستداران پرسپولیس نمی‌‌نویسیم چرا که پرسپولیسی‌ها خانواده دارتر از آنی هستند که به خانواده و هویت قشر بزرگی از ایرانیان توهین کنند، پرسپولیسی‌‌ها عاقلتر از ان هستند که با این کار تیمشان را در معرض محرومیت سنگین قرار دهند، ما این توهین‌‌ها را به حساب کسانی می نویسیم که با پول های کثیف، به قیمت به نابودی کشاندن فوتبال ایران و حتی وحدت ملی، با اجیر کردن افرادی بر موج احساسات پاک جوانان و نوجوانان سوار شدند تا مشکل اصلی فوتبال ناپاک امروز به حاشیه برود، واقعا از اینهمه ضربه به یکپارچگی و وحدت ایران چه کسانی سود می برند؟

این اتفاق با این شدت چرا بعد از مطرح شدن فساد در فوتبال و حامیان مالی تیم‌‌ها اتفاق افتاد؟ آیا عده‌‌ای قصد دارند با به راه انداختن دعوای ترک و فارس، تراکتور و پرسپولیس، بحث فساد در فوتبال را به ورطه فراموشی ببرند؟ آیا این اتفاقات به نفع تیم های ماست یا همین اتفاق ملعبه دست تیم های عربی خواهد شد تا تن به میزبانی تیم‌های ایرانی نداده و سر تیم‌‌های ایرانی در جام باشگاه‌های آسیا را در بازهای خانگی خارج از خانه یکی یکی ببرند؟! آیا واقعا جوانان و نوجوانان ما برای فحش دادن و فحش شنیدن به ورزشگاه‌ها می‌‌روند یا پول‌های کثیف با اجیر تعدادی انگشت شمار  به ورزشگاه‌ها جو داده و از شور جوانی این تماشاگران در جهت منافع پلید خود استفاده می کنند؟!

این سوالات و این اتفاقات زشت بیش از پیش لزوم برخورد با مفسدین حوزه فوتبال و زالوهای فوتبالی را بر ما نمایندگان ملت تکلیف می کند و بنده نیز به عنوان وکیل ملت قول شرف می دهم با استفاده از اختیارات قانونی (سوال یا استیضاح وزیر ورزش، تحقیق و تفحص از وزارتخانه و فدراسیون و باشگاه‌ها و … ) تا آخر پای مبارزه با فساد در فوتبال که با ریشه کن شدن آن، فحش و فحاشی نیز از ورزشگاه‌ها رخت برخواهد بست، ایستاده و از منافع اقوام که تامین کننده منافع عمومی و ملی است، دفاع نمایم./آناج