عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه گاوها علف می خورند نه دلار که هر روز قیمت ماست گران می شود گفت    99درصد کالاهای وارداتی به کشور با ارز مرجع واردکشور شده است پس دلیلی ندارد که با تغییر قیمت دلار درچهارراه استانبول آن را گران بفروشیم.   به گزارش  خبرنگار صداو سیما  […]

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه گاوها علف می خورند نه دلار که هر روز قیمت ماست گران می شود گفت

 

 99درصد کالاهای وارداتی به کشور با ارز مرجع واردکشور شده است پس دلیلی ندارد که با تغییر قیمت دلار درچهارراه استانبول آن را گران بفروشیم.
 
به گزارش  خبرنگار صداو سیما  محمد حسن نژاد با اشاره به گرانی محصولات لبنی اظهار داشت: گاوها علف می خورند نه دلار که هر روز قیمت ماست گران می شود. ضمن تاکید براین مطلب خود عصر روز گذشته با خبرنگار ما در مرند از وضعیتی که دشمن در چندین ساله گذشته با جنگ و نهدید نتواست کاری انجام دهد امروز می خواهد با تحریم و راکد نگه داشتن چرخه تولید در کشور به اهداف شوم خود برسد ولی ملت ایران به پشتوانه رهبری با قداست تمام در مقابل تمامی توطئه سربلند بیرون خواهد آمد

نماینده مردم مرند و جلفا درمجلس شورای اسلامی درباره توزیع کوپن افزود: بحث کوپن به معنای برگشت به زمان جنگ و توزیع کوپن با آن دیدگاه نیست.

وی به بحث های صورت گرفته پیرامون انتشارو توزیع کوپن گفت: بحث این است که تمام کالاها با یک نرخ متعادل و واقعی کالا وارد و یا تولید ورشد قیمت ناشی ازافزایش قیمت دلار را دولت به مردم و یا تولیدکنندگان و واردکنندگان پرداخت کند.

حسن نژاد علت اصلی این بحث را رانت خواری برخی از واردکنندگان از ارز دولتی عنوان کرد و افزود: گاهی اوقات واردکنندگان کالای وارداتی با ارز مرجع را به کشور دیگر صادر می کنند تا سود بیشتری کسب کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درادامه اظهارداشت: نابسامانی بازار کالا، نوسانات ارز و مشکل تولید دلیل گرانی ها نیست بلکه مشکل عدم نظارت بر بازار و گران فروشی است چرا که ۹۹ درصد کالاهای وارداتی با ارز مرجع وارد کشور شده و دلیلی بر گرانی آنها نیست.

نماینده مردم مرند و جلفا درمجلس گفت: تعزیرات حکومتی باید وارد عمل شده و بر قیمت‌ها و نوسانات بی موردآن نظارت کند چرا که درشرایط کنونی با تورم مواجه نیستیم بلکه مشکل گرانفروشی است.

وی ادامه داد: اقتصاد ما قوی تر از آن است که لحن کوپن را استفاده کنیم و کلمه کوپن بار منفی دارد و این طور القا می کند که وضعیت اقتصادی خیلی نامناسب است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : ما با سیاست حذف رانت ارزی و پرداخت پول از طریق شارژ کارت اعتباری مردم و تولیدکنندگان موافقیم به شرطی که کلمه کوپن از آن حذف شود.