وزیر ورزش و جوانان خبر داد وجود ۳ هزار و ۸۷۰ پروژه ناتمام ورزشی در کشور/اعتبار پروژه‌ها ۷ هزار میلیارد تومان است وزیر ورزش و جوانان از وجود ۳ هزار و ۸۷۰ پروژه ناتمام ورزشی در کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار صداو سیما  از مرند، محمود گودرزی امشب در مراسم دیدار با منتخبان ورزش شهرستان مرند […]

وزیر ورزش و جوانان خبر داد
وجود ۳ هزار و ۸۷۰ پروژه ناتمام ورزشی در کشور/اعتبار پروژه‌ها ۷ هزار میلیارد تومان است

وزیر ورزش و جوانان از وجود ۳ هزار و ۸۷۰ پروژه ناتمام ورزشی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار صداو سیما  از مرند، محمود گودرزی امشب در مراسم دیدار با منتخبان ورزش شهرستان مرند با تأکید بر اینکه در رویکرد و استراتژی دولت «تدبیر و امید» نگاهی امیدوارانه به آینده کشور و حرکت بر مبنای عقل و اندیشه و خرد وجود دارد، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید با استفاده از نظرات سازنده نخبگان و اندیشمندان به دنبال ایجاد شرایطی هستیم تا جامعه در آرامش بوده و حرکت‌ها بر محور عقل و اندیشه باشد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی که منطقه با بحران‌های مختلفی درگیر است، کشور جمهوری اسلامی ایران با یک ثبات پایدار و آرام روبه‌رو بوده و شرایط بسیار آرامی را سپری می‌کند و این آرامش در سایه مجاهدت‌های کسانی به وجود آمده که در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب چه در حوزه امنیت و چه در حوزه اقتصادی، تلاش می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در حال حاضر دولت «تدبیر و امید» در حوزه سیاست خارجی نیز از موضع اقتدار نظام به دنبال تنش‌زدایی است، خاطرنشان کرد: به امید و یاری خداوند متعال با بسترسازی شرایط مناسب شاهد توسعه در حوزه اقتصاد و سایر زمینه‌ها خواهیم بود.

گودرزی تصریح کرد: مدیران پیشین تشخیص دادند که پروژه‌های ورزشی بسیار گسترده‌ای را آغاز کنند که رقم آنها به ۳ هزار و ۸۷۰ پروژه می‌رسد که به دلیل تهدیدات پیش‌رو مطالعه و بررسی نشده بود و در نتیجه تهدیدات مانع اتمام این پروژه‌ها شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر برای اتمام همه پروژه‌های حوزه ورزش ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است و در مقابل اعتبار عمرانی تخصیص داده شده به حوزه وزارت ورزش و جوانان، ۵۰۰ میلیارد تومان است که برای اتمام پروژه‌ها کافی نیست.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه مسئله جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: مسئله جوانان همانند مسکن و اشتغال همواره در حاشیه قرار می‌گیرد که اهمیت فراوانی دارد. در حال حاضر قوای سه‌گانه و سایر نهادها باید برای رونق اقتصادی تلاش کنند تا یک جامعه سالم و پرنشاط داشته باشیم.

گفتنی است وزیر ورزش و جوانان بهمراه نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و اسبقیان مدیر کل ادرا ورزش و جوانان استان آذر بایحانشرقی از پروزه های نیمه تمام ورزشگاه ۵ هزار نفری و ولیعصر مرند که بیش از ۱۵ سال است بلاتکلیف رها شده بازدید و  از نزدیک بر روند مشکلات فضاهای ورزشی و نیمه تمام در این شهرستان قرار گرفته  و برای تخصیص اعتبارات لازم دستورات لازم را صادر نمودند

براساس این گزارش در جلسه ای با حضور آثای گودرزی وزیر ورزش و جوانان نماینده مردم مرند و جلفا دکتر حسن نژاد ،تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند و مدیر ورزش و جوانان استان برگزار شد .

در این جلسه  فرماندار ویژه مرند  با اشاره به اینکه شهرستان مرند بعنوان دومین شهر استان از نظر امکانات ورزشی محروم می باشند اقزود بعلت بی مهری مسئولین قدیمی ترین پیست اسکی کشور در لابلای یخها و برف ذوب می شود خواستار توجه ویژه به این منطقه گردشگری را شد .

کرمی در ادامه با انتقاد از وعده های که برای تجهیز قدیمی ترین پیست اسکی و زمانبر شدن طرحهای ورزشی نیمه تمام داده می شود گفت :این منطقه بدلیل شرایط طبیعت خوش آب و هوای پیام و جذب گردشگران داخلی و خارجی نقش مهمی در رونق اثتصادی هم خواهد داشت برای تامین اعتبارات و تجهیز این پیست و فضاهای ورزشی نیز تاکید کرد

در ادامه دکتر حسن نژاد نیز ضمن برشمردن قابلیتهای مدال آوران ورزشی شهرستان در عرصه های کشوری و آسیایی و بین المللی گفت شهر  ستان مرند بعنوان دومین شهر  پرجمعیت استان  و بیش از ۴۵ هزار نفر نیروی جوان و ۴۷ هیئت ورزشی اداره ورزش و جوانان در این شهرستان فقط یا دونفر پرسنل اداره می شود .

نماینده مردم مرند و جلفا اقزود این در حالیست که شهرستان مرند تنها با یک ورزشگاه با قدمت بیش از ۶۰ ساله قادر به پاسخگویی نیاز های جوانان در منطقه نمی باشد

وزیر ورزش و جوانان هم با برشمردن اهمیت ورزش در ایجاد جسم سالم و جامعه ای سالم دربین آحاد مردم مخصوصا جوانان گفت ، دولت تدبیر و امید اهدافی که برای پر کردن اوقات فراغت جوانان با ایجاد امکانات ورزشی و تامین زیر ساخت های لازم در برنامه اولویت کاری خود قرار داده چرا که در یک محیط سالم اشتغال و توسعه پایدار هم میسر می شود