مدیر جهاد کشاورزی مرند گفت: این شهرستان با معرفی یک تولید کننده برتر کشوری و ۱۰ تولید کننده استانی در بخشهای مختلف کشاورزی، رتبه دوم را در سطح استان به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :منوچهر رحمانی  در گفت و با خبرنگاران، ضمن اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: در این مراسم، محمدرضا بذلی، کشاورز نمونه کشوری و استانی از روستای میاب که در زمینه تولید محصول گل محمدی فعالیت می کند به عنوان تولیدکننده برتر تجلیل شد.

وی افزود: امروز همچنین عباس عابدینی از روستای دولت آباد در زمینه تولید محصول یونجه، جواد زلفی از روستای اربطان در تولید محصولات گلخانه ای، سبزی و صیفی و اسماعیل علیزاده از روستای امیر آباد یکانات در بخش پرورش گوسفند برتر شناخته شدند.

مدیر جهاد کشاورزی مرند اضافه کرد: جعفر مشکین فام  از شهر یامچی باغدار نمونه محصول پسته، محمد دوار از شهر بناب مرند تولید کننده نمونه محصول زعفران، حافظ ابراهیم پور مدیر صنایع تبدیلی وتکمیلی، فاطمه ابوالعلائی از شهر زنوز، بعنوان زن نمونه مشاغل خانگی در امور صنایع تبدیلی و تکمیلی، مرتضی تاری زاده از روستای محبوب آباد بعنوان تعاونی نمونه روستائی، شیرمحمد گل محمدی از روستای لیوار، خیر و حامی نمونه منابع طبیعی و آبخیزداری و وحیده سیدمحمدی از مرند در زمینه منابع پایه تولید و منابع طبیعی، دیگر کشاورزانی بودند که در سطح استان آذربایجانشرقی رتبه های برتر را کسب کردند.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد رتبه بالای شهرستان در تولید برخی محصولات کشاورزی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، مدیریت اصلاح باغات، مصرف بهینه، تولید مکانیزاسیون و افزایش مقدار کمی و کیفی تولید و بهره وری از جمله اولویت های ما در بخش کشاورزی است.

وی گفت: تلاش ما این است با اجرای جشنواره ها در طول سال، گامی در راستای معرفی انواع محصولات کشاورزی و باغی شهرستان برداریم.