کشف باند بزرگ سرقت حساب بانکی در مرند /کسب رتبه نخست کشف کالای قاچاق در استان آذر بایجان شرقی توسط نیروی انتظامی مرند

به گزارش، خبرنگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند :کاظم دهقانی، ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران از دستگیری یک باند سرقت در مرند خبر داد و گفت: ۵ نفر در این رابطه بازداشت شدند که با استفاده از جعل اوراق شناسایی افراد، به دفترخانه مراجعه کرده و وکالت نامه گرفته و با مراجعه به بانک از حساب شأن برداشت می‌کردند که از این طریق نزدیک به ۱۰ میلیارد ریال سرقت کرده بودند.

دهقانی افزود: این باند در آخرین مورد سرقت شأن، مبلغ ۲۴۰ میلیارد ریال از حساب ۱ نفر در حال سرقت بودند که جلوی آن گرفته شد و افراد سارق دستگیر شدند.

وی در بخش دیگری از پیگیری پرونده اسیدپاشی سال ۹۰ در مرند خبر داد و ابراز داشت: نفر اصلی این پرونده شناسایی نشده بود که امسال پلیس آگاهی به سرنخ‌هایی رسید که متهم اصلی پرونده مشخص شد و فرد مورد نظر دستگیر و به کار خود اعتراف کرد، ۳ نفر نیز در این پرونده دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند همچنین با اشاره به افزایش برداشت غیرمجاز اینترنتی اظهار داشت: افرادی به عناوین مختلف با افراد تماس می‌گیرند و فرد را به پای عابربانک می‌کشانند و از حساب آنها برداشت می‌کنند.

دهقانی افزود: امسال ۱۴۵ فقره در این باره در شهرستان مرند پرونده تشکیل شده که پرونده‌هایی در پلیس فتا تشکیل شده و به کشفیاتی نیز دست پیدا کرده‌ایم.

۵۰ هزار مورد مواد محترقه در مرند کشف شد

دهقانی در ادامه با اشاره به اینکه  طرح نوروزی نیبروی انتظامی امسال با شعار «نشاط بهاری، نظم و قانون مداری» اجرا می‌شودحاطر نشان کرد : عوامل نیروی انتظامی از اول اسفندماه در مراکز و میادین شهر مستقر می‌شوند، حتی پیاده روها و پاساژها نیز تحت پوشش قرار گرفته‌اند.گفت ما با نشاط و شادی مردم در چهارشنبه سوری مخالف نیستیم،ابراز داشت: اما برخی خطوط قرمز باید رعایت شده و برای مردم مزاحمت ایجاد نشود.ونیروی انتظامی با افرادی که در ایجاد امنیت و آسایش شهروندان مخل  باشند بشدت برخورد خواهد کرد

دهقانی با اشاره به ضرورت شادی محله محور در چهارشنبه آخر سال تاکید کرد: خانواده‌ها در چهارشنبه آخر سال، فرزندان خود را هدایت و کنترل کنند تا شاهد آسیب نباشیم افزود : امسال ۵۰ هزار مورد کشفیات مواد محترقه در شهرستان مرند صورت گرفت، اما از مردم هم انتظار داریم مراقب و هوشیار باشند، به افرادی هم که به دنبال بر هم زدن نظم اجتماع هستند تذکر  و هشدار می‌دهیم.

کشف ۷ تن مرغ زنده قاچاق در مرند

 فرمانده انتظامی شهرستان مرند: همچنین با اشاره به کشف کالاهای قاچاق عنوان کرد: سال گذشته ۱۱ میلیارد کشفیات در شهرستان مرند داشتیم که رتبه اول استان آذربایجان شرقی را کسب کردیم، امسال هم کشفیات کالای قاچاق ۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.از کشف ۲۰ هزار قرص غیر مجاز داریی در بهمن و اسفند ماه امسال  به ارزش ۴۰میلیون تومان نیز خبر داد واظهار داشت در این مورد ۲ باب مغازه پلمپ و ۶ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی داده شده است ، ۷۶ فقره کشفیات کالای قاچاق ۴۹ خودرو توقیف و  دشستگیری ۷۱ نفر در این رابطه را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی بر شمرد

این مقام انتظامی همچنین از کشف ۷ فقره احشام قاچاق در شهرستان مرند خبر داد و عنوان کرد: ۳۵۵ گوسفند و ۳ گاو قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون تومان همچنین ۱۰۰ تن چوب قاچاق نیز به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان در مرند کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند تصریح کرد: اخیراً نیز هزار و ۴۰ مرغ زنده قاچاق به میزان ۷ تن در شهرستان مرند کشف شد.

 

کاهش تصادفات فوتی درون شهری مرند

وی در ادامه با اشاره به آمار بالای تصادفات فوتی در جاده‌ها اظهار داشت: در تصادفات راهنمایی و رانندگی، راننده، خودرو و جاده مهم‌ترین عوامل مرگ و میر هستند، ۷۰ درصد عامل تصادفات، عامل انسانی است.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند افزود: آمار تصادفات درون شهری در شهرستان مرند امسال ۲۵ درصد کاهش نشان می‌دهد که ۶ نفر فوتی داشتیم.

دهقانی خاطرنشان کرد: میزان تصادفات برون شهری مرند هم ۹ درصد کاهش داشته که امسال ۶۱ نفر فوتی داشتیم. در کل شهرستان نیز در زمینه تصادفات درون شهری وبرون شهری ۱۱ درصد کاهش داشتیم.

ارتباط چهره به چهره ناجا با مردم

وی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات اجتماع محور نیروی انتظامی شهرستان مرند تصریح کرد: کارشناسان اجتماعی نیروی انتظامی در طول سال در مدارس و مساجد و ادارات حضور پیدا می‌کنند و با مردم ارتباط تنگاتنگ داریم که امسال ۲۰۷ کلاس آموزشی برگزار شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند افزود: امسال ۳۳ جلسه چهره به چهره با مردم در مساجد و مراکز دینی برگزار شده و بیش از ۳۰ همایش ترتیب داده شده و ۱۵ هزار برگ  برشور نیز در زمینه آموزش‌ها و مسائل پیشگیری در بین شهروندان  توزیع شده است.

دهقانی با اشاره به فعالیت مشاور بانوان در واحدهای انتظامی شهرستان مرندامسال از ارائه  هزار و ۴۵۵ خدمات مشاوره‌ای به خانواده ها نیز خبر داد