رئیس شبکه و بهداشت و در مان مرند گفت در راستای تامین سلامت شهروندان توسط بازرسان و کارشناسان شبکه و بهداشت و در مان مرند بیش از ۴۰ تن مواد غذایی  غیر بهداشتی کشف شد . دکتر شیخ  افزود این مقدار مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیربهداشتی شامل رب انار، انواع ترشی، موادپخته شده […]

رئیس شبکه و بهداشت و در مان مرند گفت در راستای تامین سلامت شهروندان توسط بازرسان و کارشناسان شبکه و بهداشت و در مان مرند بیش از ۴۰ تن مواد غذایی  غیر بهداشتی کشف شد .

دکتر شیخ  افزود این مقدار مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیربهداشتی شامل رب انار، انواع ترشی، موادپخته شده ، کیک و کلوچه ، آبلیمو ، روغن زیتون ، انواع رنگ های افزودنی غیرمجاز بود که از واحدهای عرضه کباب ، آشپزخانه های پخت غذا و پیتزافروشی ها کشف ومعدوم شد.
رئیس شبکه وبهداشت و درمان مرند ارزش ریالی ااین مقدار مواد غذایی  غیر مجاز و تاریخ گذشته ۸ میلیارد ریال اعلام کرد واز شهر وندان خواست تا مواد غذایی مورد نیاز خودشان را از مراکز معتبر دارای پروانه کسب و استاندار تهیه کنند
وی با تاکید براینکه این واحد در بازدیدهای مستمر بهداشتی بر عرضه مواد غذایی بدون اغماض با واحد متخلف برابر قانون برخورد خواهد کرد، از مردم نیز خواست قبل از خرید موادغذایی مورد نیاز به نوع جنس ، پروانه ساخت و تاریخ تولید و انقضا آن و نیز شرایط نگهداری در زیرآفتاب و یا فضای غیر بهداشتی به دقت توجه داشته باشند.

شیخ با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی مردم موادغذایی خود را از دست فروشان و دوره گردان تهیه نکنند یادآورشد: شهروندان در صورت مشاهده تخلفات واحدهای عرضه مواد غذایی غیربهداشتی موارد را به واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند اطلاع دهند.