معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مرند در مراسم معارفه شهردار کشکسرای، این شهر را ترانزیتی و پیشانی این استان عنوان و بر ضرورت ایجاد جذابیت شهری و عمران آن تاکید کرد.

طی حکمی از سوی استاندار محترم آذربایجان شرقی  “یداله فرجی ” به عنوان شهردار کشکسرای منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند  :معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند ،در مراسم معارفه شهردار کشکسرای که با حضور علیخانی مدیر کل امور شهری و شورا های استان برگزار شد ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) با اشاره به تلاش مجموعه برای عمران و آبادانی گفت : در شهرمسیری که شروع شده مسیر ساخت است که نشان از اجماع دارد .

وی افزود : کشکسرای به عنوان پیشانی استان آذربایجان شرقی است و باید جذابیت ویژه ای در ورودی داشته باشد .

گرشاسبی بیان داشت :شهر کشکسرای یکی از شهر های ترانزیتی و وروی به استان آذربایجان شرقی است و باید جذاب تر و متفاوت تر و حس تازه ای از شهر و استان در مسافران ایجاد کند.

وی افزود : توجه به معماری ،طراحی شهری ،کیفیت کار ، از مواردی است که باید بیشتر به آنها توجه شود .

وی گفت : آنچه مهم است و انتظار داریم ساخت انسان توسعه محور یافته است و این توسعه باعث شکل گیری نرم افزار می گردد که آن هم باعث انسان توسعه محور می گردد که باید دارای مشخصه بوده و ما باید آنها را تربیت کنیم .

معاون استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد : علقه به شهر ،توجه به منافع عمومی ،نگاه ایجابی ، پرهیز از سود جویی ، علقه به آبادانی شهر از مواردی است که باید توجه بیشتری داشته باشیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه ید واحده برای شهر داشته باشیم بیان داشت : تنها با شهردار و شورا نمی توان شهر را ساخت بلکه باید همگی ید واحده به شهر و توسعه آن داشته باشیم.

داود گرشاسبی اذعان داشت : در سال جاری مبلغ بیش از یک میلیارد و سیصد هزار میلیون تومان به شهرداری کمک شده که تا آخر سال هم کمک هایی صورت خواهد گرفت که شهرداری هم با در آمدهای خود می تواند بخشی از مشکلات را برطرف و در جهت عمران و آبادانی شهر همت کنند .

DSC_0061

در ادامه مهندس علیخانی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی طی سخنانی بیان داشت : نگاه به توسعه شهر نگاهی جدید است که باید در برنامه ریزی برای شهر باید نگاه خود را تغییر داده و با علم حرکت کرده و برنامه بلند مدت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه با شرایط مالی دولت توانسته ایم اعتباراتی برای شهر های استان در نظر بگیریم گفت: دولت هر چقدر اعتبارات بدهد ، همه آنها را نسبت به جمعیت و وسعت به صورت عادلانه تقسیم و در اختیار شهرداری ها قرا می دهیم .

مهندس علیخانی گفت : ۶۸ شهر و ۱۴۰۰ دهیاری در سطح استان داریم و برای همه آنها اعتباراتی در جهت زندگی راحت تر مردم فراهم می کنیم.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استان آذربایجان شرقی تصریح کرد : شهر زمانی توسعه پیدا می کند که مردم آن شهر هم پا و همسو با مدیریت شهر باشند و خودمان برای شهر خود سرمایه گذاری کنیم .

وی افزود: شهروند هر شهر مالک آن شهر است و باید از شهر خود مراقبت وبرای توسعه و عمران آن تلاش کنیم .

گفتی است،در خاتمه  طی حکمی از سوی استاندار آذربایجان شرقی، یداله فرجی به عنوان شهردار کشکسرای منصوب شد.

DSC_0045 DSC_0050 DSC_0055