طرح تولید الیاف شیشه با پیگیری مسئولان کشوری و استانی در مرند فعال می شود.

به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما، این طرح مدت هاست به طرح های خاک خورده پیوسته و از طرح های روی زمین مانده است.
اما با پیگیری های مستمر و مجدانه مسئولان کشوری و استانی، بالاخره تکانی خورد.
تا جایی که معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و و رییس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در محل اجرای طرح یعنی شهرک زمهریر مرند حاضر شده و از نزدیک مسائل و مشکلات راکد ماندن آن را بررسی کرد.

گامی برای فعال سازی طرح تولید الیاف شیشه

محمدباقر عالی در سفر به شهرستان مرند گفت: این سفر بر اساس پیگیری های وزیر صمت، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و استاندار آذربایجان شرقی انجام شد و طبق مکاتبات اداری انجام شده در سطح کشور و استان، امید است تا دوسال آینده، طرح الیاف شیشه مرند که تنها کارخانه الیاف شیشه کشور است در زمینی به مساحت ۱۱ هکتار به بهره برداری برسد.

گامی برای فعال سازی طرح تولید الیاف شیشه

به گفته وی، هم اکنون دو کشور آمریکا و چین، فناوری راه اندازی طرح الیاف شیشه را در جهان دارا هستند و علاوه بر این مزیت، همزمان با راه اندازی این طرح ، بیش از ۳۰ کارگاه تولیدی هم در کنار آن احداث می شود.
عالی افزود: با اجرای طرح تولید الیاف شیشه در مرند به یقین رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در منطقه را شاهد خواهیم بود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی هم که در این سفر، معاون وزیر صمت را همراهی می کرد، به امضاء قرارداد کشورمان با کشور چین، برای خرید تجهیزات و انتقال فناوری تولید الیاف شیشه با استفاده از تسهیلات اعتباری خارجی، در شهریور امسال خبر داد و گفت: این طرح جزو فناوری های برتر به شمار می رود و جزء ۳۰ طرح تعریف شده در برنامه پنجم توسعه کشور است که کلیات اجرای آن در سازمان برنامه و بودجه انجام شده است، ضمن این که ۵ خرداد امسال هم در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد بیش از ۲ هزار میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است.

گامی برای فعال سازی طرح تولید الیاف شیشه

حسن نژاد در عین حال ابراز امیدواری کرد: توافق نامه سه جانبه طرح تولید الیاف شیشه با کشور چین تا یک ماه آینده برای انتقال فناوری تولید به کشور انجام شود و مقدمات فعال سازی آن بعد از گذشت سال ها، از سر گرفته شود.