مراسم تجلیل از مقام سردار سرلشکر شهید حاج مهدی باکری و گرامیداشت روز شهردار با حضور امام جمعه ، معاون استاندار آذربایجان شرقی ،اعضای شورای اسلامی شهر  وسایر مسئولین شهر و کارکنان شهرداری عصر روز دوشنبه ۲۵ اسفند  درسالن کنفرانس  شهرداری مرند برگزار گردید امام جمعه مرند در این مراسم در طی سخنانی گفت : […]

مراسم تجلیل از مقام سردار سرلشکر شهید حاج مهدی باکری و گرامیداشت روز شهردار با حضور امام جمعه ، معاون استاندار آذربایجان شرقی ،اعضای شورای اسلامی شهر  وسایر مسئولین شهر و کارکنان شهرداری عصر روز دوشنبه ۲۵ اسفند  درسالن کنفرانس  شهرداری مرند برگزار گردید

امام جمعه مرند در این مراسم در طی سخنانی گفت : شکرخدا، فعالیت های شهرداری مرند در طول مدیریت حاج سید رضا هاشمی بعنوان شهردار مرند چشمگیرتر است و البته این مهم با همدلی و همکاری فرماندار محترم و اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین امر میسر گشته که امیدوارم این روند رو به رشد، ادامه دار بوده و هر روز چشم بینای مردم شریف این شهر، شاهد پیشرفت عمران و آبادانی مرند باشد.

حجت الاسلام و المسلمین نعمت زاده افزود : همیاری و همراهی شورای شهر و شهرداری تاکنون ستودنی است و امیدواریم به همین شکل ادامه پیدا کند و شورای شهر با نظارت و مدیریتی که به عهده دارد و شهرداری با جدیتی که اجرای پروژه ها به خرج می دهد، دغدغه های مردم را برطرف کنند.

وی افزود : زمینه خدمت در شهرداری به جهت تعدد و تنوع وظایف از یک سو و پرمخاطب و پرمراجعه بودن این دستگاه از سوی دیگر ، بیش از دیگر سازمان ها و دستگاه ها فراهم است و تمامی گروه های اجتماعی و طیف های مختلف مردم با خدمات این مجموعه سر و کار دارند.

امام جمعه مرند خدمت به مردم را بالاترین و والاترین عبادت ها دانست و خاطرنشان کرد: خدمت در شهرداری نیز می تواند عین عبادت باشد به شرطی که با نیت قرب الهی و در راستای خدمت خالصانه به آن ها باشد.

وی اظهار داشت :خدمتی که موجبات رضایتمندی و خوشحالی مردم را فراهم آورد ، بی تردید مقبول و مورد قبول و رضایت خداوند نیز خواهد بود.

امام جمعه مرند ادامه داد:در وصیت های نامه های شهدا بر اطاعت و تبعیت از ولایت تاکید شده است که مسئولین این امر را به عنوان یک واجب دینی در پیش گیرند.

ایشان بیان داشتند: شهدا و جانبازان سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و امیدواریم شرمنده شهدا و خانواده های شهدا در روز قیامت نباشیم و راه آنها را همانطوری که خود تاکید کرده اند ادامه دهیم.

نعمت زاده در خاتمه بار دیگر بر لزوم خدمات رسانی شبانه روزی به مردم و جلب رضایت شهروندان از سوی شهرداری مرند تأکید کرد

کر می در ادامه  گفت: با توجه به برخی افتتاحهای عمرانی در شهرستان، پروژه های عمرانی شهرداری مرند سهم عمده ای داشته است این تحقق نمی یافت مگر با حمایت و ارائه طرح  و برنامه شورای اسلامی شهر مرند و  تعامل با  شهرداری مرند که جای تقدیر و تشکر است

وی به اقدامات شهرداری مرند نیز اشاره کردو افزود :شهرداری مرند در کلیه حوزه ها اقدامات شایسته از جمله نهضت آسفالت در معابر اصلی و فرعی ، ساماندهی گلزار شهدای شهرستان مرند و آغاز اجرای ساماندهی گلزار شهدای امامزاده احمد و دیزج یکان ،، تپه شهدا ، پارک دانشجو ، ورودی مرند- جلفا ،ورودی مرند-تبریز، ورودی مرند- بازرگان ، آغاز تعریض جاده مرند- جلفا ، پروژه مشارکتی آفتاب ، تصریح در روند احداث شبکه فاضلاب بیمارستان آیت الله حجت کوه کمری و راه اندازی هتل جهانگردی و حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری مرند از برنامه های فرهنگی و هنری و … که در کارنامه ارزشمند خود جایی داده است ، موجبات رضایت شهروندان را در برداشته است

کرمی همچنین :مشارکت و حمایت شهروندان و قدردانی آنها از فعالیت های شهرداری شرایط تلاش  بهتری را برای  خدمت بیشتر شهرداری فراهم آورده که در فضای فراهم شده کارکنان شهرداری رغبت بیشتری به کار پیدا کرده اند.

محمد ابراهیمی عضو شورای اسلامی شهر مرند در این مراسم با ابراز رضایت از عملکرد شهردار مرند در چهار گذشته گفت: عملکرد سیدرضا هاشمی شهردارمرند و کارکنان خدوم در این مدت برای همه شهروندان شفاف بوده و چه در بحث خدمات شهری و چه عمرانی به خوبی عمل کرده است؛ از عملکرد شهردار در طول این مدت راضی بوده‌ایم

ایشان با بیان اینکه شورای اسلامی شهر با تمام توان از سید رضا هاشمی شهردارفعال ،پرتلاش که خدمات ارزشمندی در جهت عمران و آبادانی شهر مرند برداشته دفاع می کند، تصریح کرد: انجام طرح های عمرانی متعدد و متنوع ، توجه به ارزش های انقلابی و اسلامی ، حضور فعال در مناسبات اجرایی و اجتماعی شهر توجه به نیاز های شهروندان بویژه خانواده های معظم شهدا و تلاش برای رفع محرومیت ها و کمبود های شهر آن هم با وجود محدودیت های مالی فراوان و کارشکنی های برخی افراد از جمله شاخصه های مدیریتی شهردار مرند به شمار می رود.

وی در خاتمه گفت : مجموعه شهرداری مرند با تمامی مشکلات تا کنون طرح های عمرانی خوبی را اجرا کرده اند و در حال حاضر این شهرداری در زمینه های لازم را در خصوص جذب سرمایه گذار به صورت گسترده انجام داده که جای تقدیر و تشکر را دارد.

در خاتمه مراسم از طرف معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند و اعضای شورای اسلامی شهر وسازمان ها و واحدهای مختلف شهرداری هدایایی به رسم تقدیر و تجلیل به حاج سید رضا هاشمی شهردار مرند تقدیم گردید .

علی روکا رییس شورای اسلامی شهر مرند در ابتدای این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم گفت : امروز روز شهردار است و سالروز شهادت باکری از انسانهای وارسته و خودساخته‌ای که با فراهم نمودن زمینه‌های مساعد معنوی در خود، به مظاهر مادی دنیا و لذایذ آن پشت پا زد.

وی افزود : حاج مهدی باکری شهردار بود چون شهرداری شغلی است که می تواند رضایت شهروندان را جلب نماید و رضایت خدا در آن است و خدمات ارزنده ای از تولد تامرگ انسان به نوعی با کا ر شهرداری گره خورده است.

وی با اشاره به شاخصه‌های اخلاقی و رفتاری شهید باکری یادآور شد و گفت : زندگی ساده و بی‌ریای او زبانزد همه بود. با توانایی‌هایی که داشت می‌توانست مرفع ترین زندگی را داشته باشد اما همواره مثل یک بسیجی زندگی می‌کرد. از امکاناتی که حق طبیعی‌اش نیز بود چشم می‌پوشید. تواضع و فروتنی وی باعث می‌شد که اغلب او را نشناسند.

وی در خاتمه گفت : پیام حاج مهدی باکری از شهادت برای ما چه بود اوبه ما یاد داد که هیچ کس ماندنی نیست مگر آنهایی که با خدا معامله نمایند و رضای خدا را به رضای دیگران ترجیح دهند.

در خاتمه مراسم از طرف معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند وسازمان ها و واحدهای مختلف شهرداری هدایایی به رسم تقدیر و تجلیل به حاج سید رضا هاشمی شهردار مرند تقدیم گردید .

گفتنی است در ادامه این مراسم وضوخانه مسجد امام خمینی (ره) که توسط شهرداری مرند احداث شده بود افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت..

۶۴ ۱۱۴ ۲۱۰