جلسه ستاد هماهنگی مراسمات سوم خرداد ، ۱۴ و ۱۵ خرداد ،لیالی قدر و روز جهانی قدس با حضور امام جمعه محترم ، اعضا جلسه به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

 

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری اخبار به روز مرند: در این جلسه  امام جمعه مرند ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گفت: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانفشانی و ایثار رزمندگان اسلام گفت: هشت سال دفاع مقدس به ماو نسل جوان  درس آزادگی و دلدادگی داد و آموخت که باید همیشه و همه جا به فکر دفاع از خاک و نظام اسلامی پیرو ولایت فقیه باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده  تقارن سالروز آزادسازی خرمشهر با ماه مبارک رمضان  را نیکو و مبارک دانسته و افزود: شهدا و جانبازان با ایثارگریهای خود درس آزادگی و از خود گذشتگی به ما داده و آموختند که باید همیشه از شهدای کربلا و ایثارگریهای آنان سرمشق بگیریم و امنیت و موفقیت امروز ما در همه عرصه ها مدیون از خودگذشتگی و دلاوریهای شهدا و جانبازان بوده و باید با خدمت صادقانه به مردم ثابت کنیم که پیرو ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی هستیم.

بر اساس این گزارش معاون استاندار آذر بایجان شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مرند   نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان جنگ تحمیلی به ویژه عملیات آزاد سازی خرمشهر اظهارداشت: تداوم راه انبیاء و اوصیاء و همچنین ولایت فقیه که همان استمرار حکومت انبیاء است، از مهمترین اهداف شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس محسوب می‌شود.
داود گرشاسبی  با تاکید بر ضرورت اهتمام جدی همه آحاد و قشرهای مختلف جامعه به منظور حفظ و حراست از تمامی ارزش‌هایی که شهیدان جان خود را برای آن تقدیم و نثار کردند، افزود: اگر ما امروز در کمال امنیت و آرامش زندگی می‌کنیم و در هر جایگاه و مقامی نیز که قرار داریم، به برکت خون شهدا است.ضمن تبریک ماه مبارک رمضان با اشاره به سوم خرداد ماه و سالروز فتح خرمشهر بیان داشت: آزاد سازی خرمشهر ،  نماد یک فرهنگ  ایتار و مقاومت به نام پیروزی حق بر باطل همیشه در تاریخ جاودانی خواهد ماند . اضافه کرد  باید یاد و نام این روز ها را گرامی بداریم و فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسلهای جوان بهتر ترویج دهیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان  مرند با اشاره به  برگزاری مراسم های گرامیداشت رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد  از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

معاون استاندار آذربایجان شرقی  همچنین ادامه داد : مراسمات باید تجلی وحدت ملی و شهرستانی باشد و از همه مهمتر برنامه ها ماهیت مردمی داشته باشد .

فرماندار ویژه شهرستان افزود: منفعت ملی در کشور نیاز به مشارکت ملی و همگانی است و حضور مردم در تمامی صحنه ها ملاک ارزیابی در مسائل کشور و حتی شهرستان است .

 

 

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0004 DSC_0005 DSC_0006 DSC_0008 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0011