به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند:مراسم راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن از محل مصلی امام خمینی مرند آغاز در حالیکه امام جمعه – معاون استاندار و فرماندار ویژه مرند – نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس – فرماندهان نظامی و انتظامی – روجانیون – خانواده های معظم شهد در جلو صف حرکت میکردند […]

به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند:مراسم راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن از محل مصلی امام خمینی مرند آغاز در حالیکه امام جمعه – معاون استاندار و فرماندار ویژه مرند – نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس – فرماندهان نظامی و انتظامی – روجانیون – خانواده های معظم شهد در جلو صف حرکت میکردند مسیر راهپیمایی خیابان شهید رجایی – خیابان  پروین اعتصامی – چهراه برق – خیابان امام خمینی را با سر دادن شعار های لبیک یا محمد ،لبیک یا رسول الله – انرژی هسته ای حق مسلم ماست – مرک برآمریکا ، مرک براسرائیل ، مرگ برمنافق – ۲۲ بهمن ماه یوم اله ایت – بنیانگذار نعضت روح است – ماهمه سر باز تویم خامنه ای – لشکر جانباز تو یم خامنه ایدر ۵ شهر – مرند – یامچی – زنوز – کشکسرای – بناب مرند و بیش از ۱۰۰ روستا راهپیمایی کردند و حضور حماسی خودشان را به جهانیان نشان دادند و در خاتمه پس از سخنرانی امام جمعه مرند قطعنامه راهپیمایی قرائت و با تکبیر مردم مورد تایید قرار گرفت.

علاوه بر حضور مسئولان ارشد شهرستان  امام جمعه مرند – فرماندار ویژه مرند – نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس – شهردار پر توان – اکیب های خبری رسانه های محلی با حضور پر رنگ در به تصویر کشاندن حضور حماسی مردم تلاش میکردند ،دفتر خبری صدا و سیما نیز با ۳ اکیب تصویر برداری  جمهوری اسلامی از در مسیرهای راهپیمایی ، مراسم ۲۲ بهمن را در شهرستان  مرند، پوشش خبری ـ تصویری می‌دادند

  

راهپیمایان مرندی توهین به ساحت پیامبر اعظم را محکوم کردند

راهپیمایان در طول مسیر راهپیمایی با در دست گرفتن پرچم‌های لبیک یا رسول‌الله، دست‌نوشته‌هایی در وصف صفات پیامبر اعظم و سر دادن شعار «لبیک یا رسول‌الله»  توهین به ساحت رسو‌ل‌الله را محکوم کردند.

همچنین جمعی از راهپیمایان دست‌نوشته‌هایی در دست گرفته‌اند که بر روی آن به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی نوشته شده «من عاشق محمدم».

 

یکی از نکات جالب توجه راهپیمایی امروز این بود که نسل چهارمی‌های انقلاب با گرفتن سلفی‌هایی در صدد برآمدند تا تصاویر جوانان سال ۵۷ را بازنمایی کنند.

*مطالبه جوانان از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای برای حفظ حرمت خون شهدای هسته‌ای

جمعی از جوانان دهه هفتادی سرزمین ما با پوشیدن تیشرت‌هایی که شعارهای «شهدا شرمنده‌ایم» بر روی آن نقش بسته بود در شعارهای خود اعلام کردند که اجازه نخواهند داد خون شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی،  به ویژه شهدای هسته‌ای پایمال شود.

 این جوانان با سر دادن شعارهایی از جمله «رمز بزرگ پیشرفت، یک اقتصاد ذی‌نفع»، «خون شهیدان بر زمین جاری است؛ مذاکره با ‌آمریکا خواری است»، «نژادپرست مکار، آمریکای فریبکار»، «نه تحریم نه ذلت مذاکره با عزت با حفظ شان ملت»، «ملت آزاده ما بیداره فتنه دشمنان اثر نداره» ایستادگی خود را بر آرمان‌های انقلاب و نظام اعلام کردند. پرچم جمهوری اسلامی رابه طول نزدیک

این جوانان اعلام کردند از مذاکره‌ کنندگان هسته‌ای می‌خواهیم اجازه ندهند خون شهدای هسته‌ای کشورمان پایمال شود و ما برای حفظ عزت و شرف ملتمان تا پای جان خود می‌ایستیم.

 

*نمایشگاه نقاشی  سبک زندگی اسلامی – ایرانی – و خاطرات دوران  پیروزی انقلاب اسلامی  توسط هنرمندان جوان و نوجوان مرندی در طول مسیر راهپیمایی و محل تجمع  از دیگر برنامه های این سال ستاد دهه فجر شهرستان مرند بود که جلوه خاصی به مراسم داده بود و با استقبال پر شور مردم در یک هوای ابری و بارانی برگزار شد

اجرایی سرود ۲۲ بهمن توسط دانش آموزان مرندی در محل جایگاه 


امام جمعه مرند  حضور گسترده مردم در مراسم ۲۲ بهمن غرور آفرین است/هیچ قدرتی نمی‌تواند ملت ایران را از راهشان باز دارد

حجت السلام نعمت   امام جمعه مرند در خاتمه این مراسم باشکوه راهپیمایی  ضمن تقدیر و تشکر از وحدت و بینش  اسلامی و شعور سیاسی مردم گفت: مردم شهرستان مرند همزمان با سایر نقاط کشورمان نشان دادند که پیرو ولایت و پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)بوده و هزرگز اجازه نمی دهند به مقدسات دین اسلام مخصوصا ساحت پیامیر گرامیب اهانت و توهینی بشود ،این یقینا جواب دندان شکنی به روزنامه نگار خبیث  فرانسوی بود

وی افزود: امروز روزی است که عزت‌مان را حفظ کردیم و قدرت و استقامت خود را نشان دادیم. امروز روز مقاومت در برابر تهدیدها است.

امام جمعه مرند گفت:

این حضور گسترده مردم در مراسم باشکوه ۲۲ بهمن نشان می‌دهد که هیچ قدرتی نمی‌تواند مردم ایران اسلامی را از راهشان باز دارد. خطاب به استکبار جهانی در راس آنان آمریکای جنایتکار و اسرائیلغاصب گفت : به استکبار اعلام می‌کنیم که هر چه گزینه دارند پیاده کنند، ما نمی‌ترسیم.

 نعمت زاده افزود : این ملت با حضورشان نشان دادند که تا آخر ایستادگی و مقاومت می‌کنند و دست‌های این ملت نه تنها بسته نیست بلکه امروز بازتر از همیشه است.

وی با بیان اینکه تکلیف تیم هسته‌ای را مقام معظم رهبری مشخص کرده‌اند، گفت: مذاکرات باید در یک جلسه و یک برنامه انجام شود تا نتوانند ما را دور بزنند، حرف ما در مذاکرات روشن است

۵۹ (۱) ۵۹ ۶۷ (۱) ۶۷ ۷۶ ۸۶ ۹۳ ۱۷۱ ۱۶۱ ۱۵۲ ۱۴۳ ۱۳۰ ۱۲۹ ۱۰۴ ۱۸۱ ۱۹۱ ۲۰۲ ۲۲۰ ۲۲۵ ۳۲۰ ۴۱۱ ۱۱۱۳