امام جمعه مرند گفت: اسلام طرفدار جنگ فکری و قلمی و کتاب است که تلفات مادی ندارد که با آن حتی فکر سوم کامل تری متولد می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت زاده، ظهر امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند، با اشاره به اینکه ایرانیان، ملت ریشه دار اسلامی هستند، ابراز داشت: اسلام با اینکه در ایران متولد نشد اما هیچ قوم و کشوری به اندازه ملت ایران از نظر هنر، قلم و تحقیق با اسلام همراه نکرده است.

امام جمعه مرند گفت: با وجود اینکه بزرگترین سند در اسلام بعد از قرآن که منبع دستورهای الهی است، را ایرانیان نوشتند اما تراز ملت ایران از جایگاه کنونی بالاتر است.
وی با اشاره به اهمیت آشنایی با کتاب ابراز داشت: هر فرد در حیطه و مسئولیت خود بخواهد کتاب را به زنجیر بکشد در واقع هویت و انسانیت را نابود کرده است.
نعمت زاده با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در مرند گفت: این کار، حرکت مبارکی است که باید با تشویق و ایجاد انگیزه، استقبال از این گونه حرکت های فرهنگی را افزایش دهیم.

وی تاکید کرد: اسلام طرفدار جنگ فکری و قلمی و کتاب است که تلفات مادی ندارد که با آن حتی فکر سوم کامل تری متولد می شود.

امام جمعه مرند با اشاره به سطح پایین مطالعه در کشور عنوان کرد: حرکتی که امروز در عرصه کتاب و کتابخوانی صورت می گیرد در تراز ملت ایران نیست و باید اضافه تر حرکت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت زاده با بیان اینکه باید فعالیت خود را در زمینه کتابخوانی افزایش دهیم، تصریح کرد: هر مسئول و یا تشکیلاتی که بخواهد کتاب را به زنجیر بکشید، عدالت و حریت و انسانیت را محدود کرده است.

عضو شورایعالی حوزه های علمیه آذربایجان شرقی ابراز داشت: انسانی که با کتاب آشناست با تاریخ بشریت، حلقه ارتباطی نزدیکی برقرار می کند و از  تجربیات دیگران نیز بهره مند می شود.گفت : باید ترافیک حضور مردم و به ویژه جوان در نمایشگاه های کتاب ایجاد شود و خبرنگاران و اصحاب رسانه در این زمینه، نقش مهمی می توانند ایفا کنند.

تنی است، این نمایشگاه به مدت از دهم آذر الی م دی ماه   در محل سالن مجتمع فرهنگی وهنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند  همه روزه برای بازدید علاقمندان دایر می باشد