فرماندار مرند با اعلام این خبر در جلسه شورای شهر و شهرداری زنوز گفت شهر زنوز بعلت داشتن موقعیت آب و هوای مناسب برای گردشگری و جذب توریست و دانشمندان و علمای نامدار باید بیشتر از این مورد توجه قرار گیرد و با توجه اینکه وزرات بهداشت و درمان برای عملیات اجرایی […]

 

 

 

فرماندار مرند با اعلام این خبر در جلسه شورای شهر و شهرداری زنوز گفت شهر زنوز بعلت داشتن موقعیت آب و هوای مناسب برای گردشگری و جذب توریست و دانشمندان و علمای نامدار باید بیشتر از این مورد توجه قرار گیرد و با توجه اینکه وزرات بهداشت و درمان برای عملیات اجرایی مرکز بهداشتی ودرمانی جدید شهر زنوز در سال جاری یک صد میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته اظهار امیدواری کرد تا با آغاز عملیات اجرایی این مرکز بهداشتی درمانی تا آخر سال جاری احداث و راه اندازی شود  .

 

رضوانی در ادامه با اشاره به صنعتی بودن و وجود معدنهای کائولن زنوز اظهار کرد: ناحیه صنعتی زنوز در زمینی به وسعت 50 هکتار تاکنون بعلت معارض راکد مانده است . تلاش مي شود با حل این مسئله شاهد رونق اقتصاد و صنعت در منطقه باشیم .

همچنین حل مشکل آب آشا میدنی روستای پلکانی زنوزق با احداث منبع از سد زنوز  تسریع در عملیات اجرایی و راه اندازی جایگاه سی ان جی زنوزاز دیگر تصمیمات این جلسه بود .

 

گفتنی شهر زنوز در 30 کیلومتری شمالغربی شهرستان مرند واقع شده که از نظر تولید سیب درختی بلحاظ مرغوبیت و منابع غنی معدن و کائولن یکی از مناطق مهم سرمایه گذاری در بخش های صنعتی و کشاورزی بحساب می آید .