یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان صبح امروز در حوالی ورزشگاه آزادی سقوط کرد که همه سرنشینان آن جان باختند. به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان ساعت ۹ و ۱۸ […]

یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان صبح امروز در حوالی ورزشگاه آزادی سقوط کرد که همه سرنشینان آن جان باختند.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور یک فروند هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان ساعت ۹ و ۱۸ دقیقه امروز در خیابان شیشه مینا ( جاده مخصوص کرج) در حوالی ورزشگاه آزادی سقوط کرد.

این هواپیما 40 مسافر و 8خدمه داشت که از فرودگاه مهرآباد به مقصد طبس پرواز کرده بود.

جمعیت زیادی در بلوار شیشه مینا حضور دارد.

نیروهای آتش نشانی همچنان مشغول فعالیتند اما آتش خاموش شده است.

دم هواپیما در کنار بلوار شیشه مینا افتاده است، هلی کوپترها مشغول امداد هستند ترافیک شدیدی در ورودی شهرک آزادی بلوار شیشه مینا بوجود آمده ، پلیس برخی راههای ورودی را برای تسهیل رفت و آمد تحت کنترل گرفته است.

رئیس اورژانس: انتقال سه نفر از مجروحان حادثه هوایی به بیمارستان امام خمینی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گفت: آمبولانس های هوایی سه نفر از مجروحان ناشی از سقوط هواپیما را به بیمارستان امام خمینی انتقال دادند.

دکتر صابری نیا در گفتگوی تلفنی با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت:طبق گزارش تکنسین های اعزامی اورژانس، 4 مجروح دیگر نیز از طریق وسایل شخصی به بیمارستان های اطراف منتقل شده اند که از محل دقیق آنها با خبر نیستیم.

وی اضافه کرد: این هفت نفر از مسافران هواپیما نبودند و در محل سقوط هواپیما مجروح شدند.

دکتر صابری نیا گفت: متاسفانه همه سرنشینان و خدمه هواپیما فوت شدند.

تنها مرجع بیان علت سانحه؛ کمیسیون بررسی سانحه هواپیمایی کشوری

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کارشناسان کمیسیون بررسی سانحه هواپیمایی کشوری در محل سقوط هواپیما حضور دارند و تنها مرجع بیان علت سانحه این کمیسیون است.

مجیدی در گفتگوی زنده تلفنی با شبکه خبر سیما افزود: هواپیمای سانحه دیده از نوع140و متعلق به شرکت سپاهان بود که 48 مسافر داشت که در بیرون محوطه فرودگاه مهرآباد در حاشیه شهرک فرهنگیان سقوط کرده است.

وی با بیان این که هنوز آمار دقیق مصدومان مشخص نیست اضافه کرد: این هواپیما 40 مسافر و هشت عضو گروه پروازی داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که هم اکنون امدادگران مشغول خدمات رسانی هستند گفت: کارشناسان کمیسیون بررسی سانحه سازمان هواپیمایی در حال بررسی سانحه هستند.

مجلس پیگیر حادثه سقوط هواپیما

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به کمیسیون عمران مجلس مأموریت داد تا حادثه سقوط هواپیما در حوالی فرودگاه مهرآباد را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، ابوترابی فرد با اشاره به سقوط هواپیما در حوالی فرودگاه مهرآباد که عازم طبس بود افزود: در این حادثه متأسفانه جمعی از هموطنانمان جان باختند و شماری نیز به بیمارستان منتقل شدند.

وی برای بازماندگان صبر، برای مجروحان شفای عاجل و برای کشته‌شدگان رحمت و مغفرت از خداوند خواستار شد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس و اعضای کمیسیون عمران باید به طور جدی پیگیر علل و عوامل سقوط این هواپیما و اطلاع آن به مجلس باشند.

وی با اشاره به اهتمام دولت و مجلس در بهبود ناوگان هوایی در طی سال‌های اخیر افزود: خوشبختانه در چند سال گذشته به دلیل اقدامات صورت گرفته شاهد آسیب‌های این چنینی نبودیم و امیدواریم دیگر اتفاقاتی از این دست روی ندهد.

هواپیمای سقوط کرده متعلق به سپاه پاسداران نیست

سردار شریف: هواپیمای سقوط کرده متعلق به سپاه پاسداران نیست

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از سپاه نیوز، مسئول روابط عمومی کل سپاه  برخی اخبار منتشر شده را مبنی بر اینکه هواپیمایی که صبح امروز در تهران سقوط کرده  متعلق به سپاه است، تکذیب ک