به گزارش اخباربه روز مرند :به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، واحد تولیدی ۴۰ هزار تنی خوراک دام در زمینی به مساحت ۵۸۵۰ متر مربع احداث که برای راه اندازی آن ۲۷۰۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده که ۱۵۰۰۰ میلیون ریال آن آورده شخصی سرمایه گذار است . […]

به گزارش اخباربه روز مرند :به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، واحد تولیدی ۴۰ هزار تنی خوراک دام در زمینی به مساحت ۵۸۵۰ متر مربع احداث که برای راه اندازی آن ۲۷۰۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده که ۱۵۰۰۰ میلیون ریال آن آورده شخصی سرمایه گذار است .

این واحد تولیدی با ظرفیت سالانه ۴۰ هزار تن با اشتغال زایی ۲۸ نفر ، پنجمین واحد تولیدی خوراک دام در شهرستان مرند است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند در آیین افتتاح این واحد تولیدی ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی گفت : کشاورزی رکن اصلی  توسع اقتصاد در جامعه مهمترین و حیاتی ترین نیاز ایران اسلامی ، تولید محصولات استراتژیک در کشور است .

کرمی با اشاره به خود کفایی کشور در حوزه گندم گفت: متاسفانه در طول چند سال گذشته واردات گندم با حجم بالا در کشور صورت گرفته که دولت تدبیر و امید عزم جدی برای مبارزه با واردات گندم دارد . خاطر نشان کرد  در سال گذشته فقط یک و نیم میلیون تن گندم وارد کشور شده که با برنامه ریزی های صورت گرفته و عزم جدی دولت و همت فعالین کشاورزی در سال جاری خود کفا شده و یا واردات گندم را به حداقل برسانیم .

 

فرماندار ویژه شهرستان مرند بیان داشت: اراده در فعالین کشاورزی و کشاورزانوجود دارد که نمونه بارز آن خودکفایی در حوزه گندم بود و این مساله بر ما اثبات شده است که در تمامی زمینه ها توانایی لازم را داریم . افزود ، تفکر جهادی از یادگاران امام راحل است و باید تلاش کنیم بیشتر و جدی تر قدم در راه توسعه کشور قدم بردایم .

وی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری افزود: نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نشان از توجه رهبری به مساله اقتصاد دارد و از نگاه رهبر معظم انقلاب جبهه اصلی ما جبهه تولید و اقتصاد است و اگر چنین نباشد ناخود آگاه در برابر دشمنان به زانو در خواهیم آمد و مساله اقتصاد در هر کشوری جز مسائل حیاتی و اصلی آن کشور است .گفت: اگر بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید اقتصاد خود را تقویت کنیم

گفتنی است این پنجمین واحد تولیدی خوراک دام در شهرستان می باشد و نزدیک به ۴۰ درصد خوراک دام و طیور شهرستان در خود شهرستان تولید می شود .

DSC_0012 DSC_0015