فرمانده انتظامی مرند با اشاره به عنوان هفته ناجا در سال جاری از اجرای ۱۱۰ عنوان برنامه به مناسبت این هفته در شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به رمز مرند : کاظم دهقانی، ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، با اشاره به اینکه هفته ناجا امسال با شعار «پلیس هوشمند، امین مردم» برگزار می شود، ابراز داشت: استفاده از سیستم های جدید هوشمند جزو رویکردها و سیاست های اصلی نیروی انتظامی و پلیس است تا در مقابله با مخلان نظم و امنیت و ارائه خدمات و تامین خدمات موفق تر عمل کند.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ برنامه در هفته ناجا در شهرستان مرند برگزار خواهد شد، افزود: روز پنجشنبه به نام پلیس، بصیرت، ولایتمداری و ایثار و شهادت طلبی نامگذاری شده که غبارروبی مزار شهدا، دیدار با امام جمعه مرند، حضور در مساجد و مراسم کوهپیمایی از جمله برنامه های این هفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند افزود: میز خدمت قبل از نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) مرند برپا می شود و آماده پاسخگویی به مشکلات و نیازهای مردم هستیم، برپایی نمایشگاه مواد مخدر و آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و پیاده روی خانوادگی نیز از دیگر برنامه های این روز است.

به گفته دهقانی برگزاری صبحگاه مشترک، بازدید دانش آموزان از مراکز انتظامی، کلانتری ها و پاسگاه ها، حضور روسای کلانتری ها و کارشناسان انتظامی و پلیس فتا و آموزش همگانی در مدارس در طول هفته اجرا می شود.

وی تاکید کرد: نشست هم اندیشی و تخصصی فرماندهان با معتمدین محلات و ائمه جماعات، حضور در مساجد و مدارس، برگزاری جلسات آموزش همگانی برای کارکنان دولت در برخی اداره ها، برپایی نمایشگاه در مدارس، رزمایش موتورسیکلت سواران قانونمند از دیگر برنامه های روز یکشنبه خواهد بود.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند گفت: ملاقات مردمی از ساعت ۱۱ در ستاد فرماندهی شهرستان مرند برپا خواهد بود، عیادت از بیماران و حضور کارشناسان فتا در مدارس و مساجد دیگر برنامه آن روز است.

دهقانی با بیان اینکه روز سه شنبه به نام «پلیس، آموزش همگانی، پیشگیری اجتماعی و آرامش عمومی» نامگذاری شده است، ابراز داشت: همایش اصناف و نشستی با بازنشستگان برای روز سه شنبه برنامه ریزی شده است.

وی اهدای خون توسط کارکنان نیروی انتظامی، دیدار با بازنشستگان شاخص دفاع مقدس و نیروی انتظامی و تجلیل از فرماندهان شاخص، اجرای مسابقات ورزشی را از دیگر برنامه های شاخص هفته ناجا در شهرستان مرند برشمرد.

کشف ۲ فقره کالای قاچاق در مرند

فرمانده انتظامی مرند در بخش دیگری با اشاره به کشفیات جدید در این شهرستان تصریح کرد: باند تهیه و توزیع مواد مخدر اخیرا کشف شد که ۴ نفر سابقه دار در این زمینه دستگیر شدند و یک و نیم کیلو هروئین،۱۰۰ گرم شیشه و چند گرم شیشه تریاک کشف شد.

دهقانی افزود: ۲ فقره کالای قاچاق لباس و لوازم صنعتی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان در طول ماه گذشته در شهرستان مرند کشف شد.

وی تاکید کرد: از نظر امنیت مورد خاصی در شهرستان مرند وجود ندارد و پلیس وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دهد و مساله امنیتی در این شهرستان وجود ندارد.

دهقانی اظهار داشت: جریمه کاغذی رانندگی در حال جمع آوری است و جریمه ها از طریق سامانه الکترونیکی اعمال شده و به راننده خاطی پیامک ارسال می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند در بخش دیگری با اشاره به برگزاری مرحله دوم تور دوچرخه سواری بین المللی ایران – آذربایجان در مسیر شهرستان مرند گفت: این مرحله از تور صبح روز پنجشنبه در مسیر یکانات – یامچی و کشکسرای برگزار خواهد شد که نیروی انتظامی آماده تامین امنیت این تور است.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند ادامه داد: همشهریان در برگزاری تور بین المللی دوچرخه سواری با پلیس و نیروی انتظامی همکاری کرده و محدودیت های ترافیکی را رعایت کنند، همشهریان در این روز به هیچ عنوان از متوقف کردن خودرو و دیگر وسایل نقلیه در مسیر این تور خودداری کنند.