رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت:در حال حاضر ۱۳ شهرستان آذربایجان شرقی در وضعیت پر خطر کرونا قرار دارد و وضعیت شهرستان های اهر، جلفا، سراب، عجب شیر، مراغه، مرند،میانه،هریس و هشترود قرمز اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری  اخبار به روز مرند : دکتر محمد حسین صومی وضعیت شهرستان تبریز در خصوص کرونا را نارنجی اعلام کرد و گفت:خدا آفرین تنها شهرستان سفید استان است و وضعیت دیگر شهرستان ها زرد یا نارنجی است.

وی از ابتلای ۱۲۸ نفر در طی ۲۴ ساعت گذشته به بیماری کرونا در سطح استان خبر داد و گفت: حال حاضر ۷۴۴ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

دکتر صومی جان باختن متوسط ۱۴ نفر در طول روز به علت بیماری کرونا در سطح استان گفت:۱۰۸ نفر در دستگاه تهویه مکانیکی قرار دارد‌.

وی با اشاره به توان سیستم بهداشت و درمان برای پذیرش بیمار های کرونایی گفت: در حاضر سه برابر ظرفیت فعلی توان خدمات‌دهی داریم و خوشبختانه تازه سال‌های گذشته امکانات ویژه‌ای در سطح استان در حوزه بهداشت و درمان در نظر گرفته شده است.

وی خواستار دقت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی شد و گفت:استفاده از ماسک تاثیر مستقیمی در کاهش بیماری دارد و آمار نشان می دهد نسبت به هفته های قبل بیماری در حال کنترل است‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت:هنوز ویروس در استان جولان می دهد پس باید همه جا را قرمز فرض کنیم‌ تا جلوی زنجیره انتقال ویروس را بگیریم.

وی با اشاره به دغدغه خانواده‌های کنکوری نیز گفت: تمام برنامه هایی که با هماهنگی مجموعه بهداشت و درمان انجام می گیرد با رعایت پروتکل های بهداشتی است از این رو کنکوری ها نیز نگران نباشند در محیط امتحان این موارد لحاظ می‌شود اما تنها محیط امتحان ملاک نیست و افراد باید از درب منزل تا مکان امتحان تمام پروتکل ها را رعایت کنند.