معاون امداد و نجات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: ۲۰ تیم سازمان جمعیت هلال‌احمر این استان با آغاز بارندگی‌ها از صبح امروز، دوشنبه در نقاط مختلف استان آماده امدادرسانی به مسافران و در راه‌ماندگان است.

رضا مسافر در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری اخبار به روز مرند  افزود: هر تیم شامل پنج نیروی ماهر است که در صورت لزوم خدمات ضروری را به حادثه‌دیدگان ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین ۱۷ اکیپ پشتیبان سازمان حمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی در حالت آماده‌باش قرار دارند که در صورت لزوم به مناطق مورد نظر اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: از آغاز بارندگی صبح امروز فقط یک حادثه در محور ایواوغلی به سمت مرند رخ داده که منجر به فوت یک نفر شده است.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این حادثه در اثر لغزندگی جاده اتفاق افتاده، اضافه کرد: در این حادثه خودرو سواری پیکان به شدت با تریلی برخورد کرده که موجب جان باختن سرنشین پیکان شده‌است.

«مسافر» اظهار کرد: نیروهای امدادی برای رهاسازی فرد فوت شده و برش خودرو در محل حاضر شده و عملیات امداد همچنان در این محور ادامه دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی‌ها، رانندگان باید زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و لباس گرم به‌ همراه داشته باشند.

وی اظهار داشت: شهروندان گرفتار در کولاک می‌توانند با شماره ۱۱۲ این نهاد تماس بگیرند تا از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرنگار ما  اطلاع‌رسانی عمومی جهت افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث، دسترسی به حداکثر توان مقابله با حوادث زمستانی با مشارکت همکاران و امدادگران و سازمان‌های همکار و پاسخگویی صحیح، به موقع و کامل به حوادث زمستانی از جمله اهداف این سازمان است.

امدادرسانی در سوانح جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.