همزمان با گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر، ۵ طرح آبخیزداری شامل احداث سه سازه ملات سنگی با حجم عملیات ۹۰۰ مترمکعب و احداث دو سازه ملات سنگی با حجم یک هزار و ۳۵۰ مترمکعب بهره برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند : همزمان با گرامیداشت ایام ا… دهه مبارک فجر، ۵ طرح آبخیزداری شامل احداث سه سازه ملات سنگی با حجم عملیات ۹۰۰ مترمکعب و احداث دو سازه ملات سنگی با حجم یک هزار و ۳۵۰ مترمکعب بهره برداری شد.
برای احداث این سد سه سازه در روستای جواش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و جهت ساخت سد دو سازه در روستای لیوار نیز ۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.
امروز آسفالت خیابان اصلی روستای قراجه محمد نیز به طول ۱۵ کیلومتر و هزینه ۲ میلیارد ریال افتتاح شد.
امروز همچنین شرکت تولید لواشک با حجم تولید سالانه ۲۰۰ تن و ظرفیت اشتغال ۹ نفر و با هزینه ۶ میلیارد ریال در روستای جواش بهره برداری شد.
یک واحد گلخانه کوچک مقیاس نیز به مساحت یک هزار مترمربع و مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جهت تولید سیفی جات و سبزی جات در روستای قراجه محمد فعالیت خود را آغاز کرد.
بر اساس این گزارش  ،همچنین عملیات اجرایی مدرسه ۹ کلاسه روستای زنجیره در مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.
زمین این مدرسه توسط اهالی روستای زنجیره اهدا شده و توسط خیرین و با مشارکت اداره کل نوسازی استان آذربایجان شرقی احداث می شود.

افتتاح واحد تولیدی لواشک در محل روستای جواش با مشارکت صندوق کار آفرین با اعتبار ۶ میلیارد ریال

DSC_0025

DSC_0026

DSC_0030

افتتاح یک واحد گلخانه ای کوچک مقیاس با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان

DSC_0038

DSC_0039

کلنگ زنی مدرسه ۹ کلاسه ابتدایی با مشارکت خیرین مدرسه ساز و اهالی در روستای زنجیره با برآورد هزینه  ۱۰۰ میلیارد ریال

DSC_0050

 

 

در ادامه معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند ضمن دیدار با اهالی روستای زنجیره به بررسی مسائل و مشکلات اهالی روستا پرداخت.

DSC_0055

DSC_0054

DSC_0052