به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، جلسه ای با محوریت پیشگیری از سرقت احشام ، تغییر کاربری اراضی در روستا ها و هماهنگی برنامه های دهه فجر با حضور دهیاران و روسای شورا های اسلامی بخش مرکزی و یامچی به ریاست امیری راد بخشدار مرکزی برگزار شد .   […]

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، جلسه ای با محوریت پیشگیری از سرقت احشام ، تغییر کاربری اراضی در روستا ها و هماهنگی برنامه های دهه فجر با حضور دهیاران و روسای شورا های اسلامی بخش مرکزی و یامچی به ریاست امیری راد بخشدار مرکزی برگزار شد .

 

در ا ین جلسه بخشدار مرکزی بر لزوم برگزاری با شکوه برنامه های دهه فجر امسال تاکید کرده و گفت : امروزه به برکت نظام و رهبری ، ایران اسلامی افتخارات بزرگی را در سطح منطقه و دنیا رقم زده است.  افزود دهیاران به عنوان نماینده دولت در روستا ها باید با برنامه ریزی شایسته زمینه حضور گسترده مردم را در برنامه های دهه فجر فراهم کنند .

علی امیری راد  بر همکاری تمامی دهیاران و شورا های اسلامی برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسمات امسال تاکید کرد .

2

در ادامه جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان مرند طی سخنانی با اشاره به محوریت دوم جلسه در مورد پیشگیری از سرقت احشام اظهار داشت: اطلاع رسانی و آگاه سازی شهروندان ، میزان برخی از جرایم را کاهش داده است .

سر هنگ قربانزاده اظهار داشت : احساس مسئولیت دستگاه ها در حفظ و حراست از اموال مردم را وظیفه اصلی دانسته و خواستار توجه بیشتر و همکاری مردم با پلیس در این زمینه شدند .

وی در ادامه با اشاره به سرقت احشام در روستا ها بر تعامل هر چه بیشتر دهیاران و شورا ها و به خصوص مردم به منظور ارائه اخبار و گزارشات مربوط به رفت و آمد افراد ناشناس در پیشگیری از بسیاری از جرایم مهم دانشت  . و بر ضرورت آسیب شناسی ، پیشگیری و اتخاذ تدابیر و تمهیدات مهار جرایم را تاکید کرد.

 

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهر ستان مرند گفت: متاسفانه ۸۰ درصد سرقتها در عدم توجه به نگهداری از اموال صورت میگردد ،گقت. متاسفانه در سال جاری ۴۶ فقره سرقت احشام در سطح شهرستان صورت گرفته که درصد بالایی از آنها کشف شده است

ویبا اشاره بر اینکه تامیین امنیت در جامعه بدون مشارکت مردم موثر نخواهد بود از اجرای طرح شبگزد در روستاها خبر داد و افزود  ،مردم پشتوانه اصلی نظام بشمار میروند و این فرهنگ نیز در جامعه ما نقش واقعی خودش را پیدا کرده است

بر اساس این گزارش  معاون مدیر کل و رئیس جهاد کشاورزی شهرستان مرند دیگر سخنران این همایش بود  ،با اشاره در بحث تغییر کاربری زمینهای کشاورزی گفت: متاسفانه سالانه چندین میلیون هکتار از اراضی کشاورزی بر اثر تغییر کاربری های غیر مجاز در بهترین مناطق آب وهوای شهرستان مرند توسط برخی از افراد سود و فرصت طلب  از بین میرفته و غارت میشود  .

جلال رحیم زاده  افزود : اهمیت اراضی کشاورزی در جهت توسعه بخش کشاورزی است و تغییر کاربری در اصل نابودی بخش کشاورزی می باشد .بر نقش  دهیاران و شورا های اسلامی هر گونه تغییرات در اراضی کشاورزی را گزارش دهند و از صدور موافقت نامه جهت انشعابات در خارج از حریم روستا ها خودداری کنند،خاطر نشان کرد : تغییر کاربری ، تهدید زمین های کشاورزی است و با تغییر کاربری زمینه را برای اشتغال کمتر ، کشاورزی کمتر فراهم نموده و پایداری تولید را از بین می بریم..

در خاتمه شرکت کننده نیز نظرات و مشکلات منطقه خودشان را مطرح و تصمیمات لارم در مورد همکاری دهیاران و شورا های اسلامی در حفاظت از تخریب مراته کشاورزی -و مشارکت عموم مرد در کاهش جرائم در جامعه ،تصمیمات لازم اتخاذ گردید /

۵۶ ۳۲۹ ۴۱۴