به گزارش   خبرنگار صداوسیما از مرند به نقل ازروابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، نخستین جلسه کمیته امداد و نجات خدمات سفر شهرستان مرند برگزار گردید : سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند با بیان این مطلب گفت : بر اساس دستور العمل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور مبنی بر […]

به گزارش   خبرنگار صداوسیما از مرند به نقل ازروابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، نخستین جلسه کمیته امداد و نجات خدمات سفر شهرستان مرند برگزار گردید :
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند با بیان این مطلب گفت : بر اساس دستور العمل ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور مبنی بر طرح ساماندهی و توسعه خدمات سفر جهت ارائه خدمات بهتر به مسافرین عزیز و بویژه مسافرین نوروزی این کمیته تشکیل یافت و توانمندی های اعضاء در خصوص امداد و نجات مورد بررسی قرار گرفت .
حبیب ذوالفقاری ادامه داد : برای ارائه خدمات بهتر و بهینه به مسافرین بایستی تمهیداتی اندیشیده شود و در صورت نیاز به خدمات امدادی و پزشکی می بایست به بهترین وجه و در کمترین زمان رسیدگی کرد تا با خاطره خوش و به سلامت به شهر خودشان بازگردند .
ایشان ادامه دادند : وجود چاله های خیابانی ، وجود سرعت گیر های غیر استاندارد از جمله عواملی هستند که امداد رسانی در داخل شهر را کاهش می دهند . و در جاده ها نیز وجود چاله ها باعث آزار و اذیت مصدوم در زمان انتقال آن می شود .
ذوالفقاری گفت : وجود ارتباط رادیویی در همه زمان با دستگاه های امدادی یک امر حیاتی بوده و بایستی همیشه دستگاه های امدادی دستگاه های رادیویی خود را چک کرده و دائم در ارتباط باشند .
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان مرند در خاتمه با اشاره به استقرار تیم های امداد و نجات در محورهای مواصلاتی شهرستان افزود این جمعیت جهت اسکان اضطراری مسافرین از آمادگی لازم برخوردار می باشد

۴. ۶ ۵