به گزارش اخبار به روز مرند : در آستانه سفر رئیس جمهور وهیئت دولت به استان آذر بایجانشرقی ،نشست هم اندیشی و تبادل افکار با حضور اعضا محترم کمیته های ستاد مردمی استقبال از ریاست جمهوری در محل سالن کنفرانس فرمانداری به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد . کرمی معاون استاندار و […]

 

به گزارش اخبار به روز مرند : در آستانه سفر رئیس جمهور وهیئت دولت به استان آذر بایجانشرقی ،نشست هم اندیشی و تبادل افکار با حضور اعضا محترم کمیته های ستاد مردمی استقبال از ریاست جمهوری در محل سالن کنفرانس فرمانداری به ریاست معاون استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد .

کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند اظهار داشت : دولت تدبیر و امید توانسته با تدبیر خود امیدی در دل مردم ایجاد کند و در جهت توسعه و عمران کشور قدمهای زیادی برداشته است .

وی با اشاره به مذاکرات موفقیت آمیز تیم هسته ای کشورمان با طرفهای ۱+۵ گفت: تیم مذاکره کننده دولت تدبیر و امید با مذاکرات موفق خود توانستند کشور های غربی را در برابر ایران به زانو در آورند که در دولت قبل نه چندان تا به حال موفق به مذاکره مثبت نشد ه اند بلکه بعد از هر مذاکره تحریمی بر علیه ایران صورت می گرفت.

وی گفت: دولت در سیاست خارجی خود طوری با موفقیت عمل کرده که نگرش طرفهای مذاکره کننده بالخص آمریکا به کشور ایران متفاوت شده است بطوریکه به اسرائیل در برابر حمله به کشور ایران هشدار داده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود : رهبر معظم انقلاب با حمایت از تیم مذاکره کننده آنها سرداران عرصه دیپلماسی کشور خوانده و از آنها حمایت کرده پس وظیفه ما در قبال سخن رهبر حمایت از تیم مذاکره کننده است .

کرمی با اشاره به خدمات دولت در حوزه سلامت گفت: دولت تدبیر و امید با اتخاذ تدبیر هوشمندانه توانست در حوزه سلامت خدمات چشمگیری ارائه نماید و برگ زرینی در کارنامه دولت شده و توانست به بیش از هشت میلیون نفر دفتر چه درمانی ارائه نماید بطوریکه شخص رهبر معظم انقلاب با گفتن من همیشه شخص رئیس جمهور را دعا می کنم از خدمات دولت به مردم و کشور حمایت کرد .

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان مرند تصریح کرد : متاسفانه برخی رسانه ها از معرفی خدمات دولت در سطح کشور خودداری می کنند و عملکرد دولت را انعکاس نمی دهند به طوریکه در ماههای اخیر در زمان مذاکرات برخی اخبار مذاکرات به صورت منفی گزارش می دادند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به کارنامه سفر های دولت قبل در کشور گفت: میزان تعهدات دولت قبل در کل کشور ۲۲۱ هزار میلیارد تومان بوده و میزان تخصیص اعتبارات برای تعهدات ۶۷ هزار میلیارد تومان یعنی ۳۰ درصد کل تعهدات در کل کشور بوده است .

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود : در دولت قبل میزان درآمد کشور در اوج خود به سر می برده ولی متاسفانه با آن درآمد نتوانستند در قبال تعهدات خود به مردم و کشور ارائه خدمت کنند .

وی گفت: ۱۲۷ هزار میلیارد ریال تعهدات دولت قبل در استا ن آذربایجان شرقی بوده است که میزان پرداختی آنها ۱۵ هزار میلیارد ریال که همان ۱۳ درصد بوده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد : دولت تدبیر و امید از لحاظ وضعیت مالی نسبت به دولت قبل در وضعیت مطلوبی نسیت ولی با تدابیر خردمندانه خود توانسته پروژه هایی با پیشرفت بالای هفتاد درصد را به اتمام برساند .

تقی کرمی با اشاره به سفر ریاست محترم جمهوری کشورمان به استان آذربایجان شرقی گفت: کاروان دولت تدبیر و امید در روز چهارشنبه هفته آینده مورخه ۳۰/۲/۹۴ به استان آذربایجان شرقی سفر خواهد کرد و وظیفه ما مسئولین و مردم در قبال این خدمات بزرگ و چشمگیر استقبال و حمایت از دولت است .

ایشان ابراز داشتند : دولت در طول خدمت خود در کشور خدمات زیادی از جمله ارائه دفترچه درمانی به بیش از هشت میلیون نفر ، کنترل تورم بی رویه کشور ، حوزه سیاست خارجی ، حوزه سلامت و .. ارائه کرده و وظیفه ما در قبال این خدمات دولت حماین از آنها است.

وی افزود : این استقبالها به صورت خود جوش و مردمی بوده و هیچ گونه اجباری در اعزام مردم به استقبال از دولت وجود ندارد و هدف از تشکیل این جلسات ایجاد بستر لازم برای استقبال راحت از ریاست جمهوری است.

وی گفت: در سالی که با نام دولت و ملت ، همدلی و همزبانی توسط رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده وظیفه مردم و مسئولین نسبت به همدیگر سنگین تر شده و مردم با استقبال از ریاست جمهوری و حمایت قوی از خدمات دولت ، وظیفه دولت در قبال مردم سنگین تر خواهد شد.

ایشان خاطر نشان شدند : باید در استقبال از ریاست جمهوری استان آذربایجان شرقی در کشور نمونه و شهرستان مرند در استان نمونه واقع شود این کار با عزم و حمایت و اراده مردم شدنی است .

در ادامه این نشست اعضاء کمیته در مورد برنامه های استقبال از ریاست جمهور و هیات همراه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

منبع :آقای علیر ضا کرامت روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان مرند

۲۱۸     ۳۱۳