مدیر آموزش و پرورش مرند گفت: تا امروز تعداد 129 خانوار شامل 577 مسافر نوروزی در مراکز اسکان فرهنگیان این شهرستان پذیرش و اسکان داده شده اند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار به روز مرند :اباذر کاظمی در گفتگو با خبرنگاران ، با اشاره به تلاش شبانه روزی نیروهای ستادی در ستاد مرکزی و پایگاه های اسکان اظهار داشت: سعی کردیم در ایام تعطیلات نوروزی، شرایط مطلوبی جهت رفاه حال فرهنگیان و مسافرین فراهم کنیم.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز اولین روز فعالیت ستاد مرکزی اسکان فرهنگیان شهرستان مرند تا پایان پنجمین روز فروردین ۹۸، ۵۷۷ مسافر نوروزی در قالب ۱۲۹ خانوار، پذیرش و اسکان داده شده که از این تعداد ۷۱ خانوار فرهنگی و ۵۸ خانوار غیرفرهنگی بودند.
مدیر اموزش و پرورش مرند اظهار داشت: مراکز اسکان فرهنگیان شهرستان با توجه به وضعیت جوی و اطلاعیه مدیریت بحران استان، جهت اسکان اضطراری مسافران آمادگی کامل دارند.
وی در ادامه از افزایش ۴۰ درصدی پایگاه های اسکان نوروزی فرهنگیان در مرند خبر داد و گفت: امسال علاوه بر خانه معلم، تعداد ۱۳ مدرسه شامل ۷۰ کلاس با درجات کیفی ویژه، الف و ب در اختیار گردشگران و فرهنگیان قرار دارد.
کاظمی به پذیرش۳۵۱ خانوار شامل یک هزار و ۵۳۴ نفر در نوروز سال گذشته اشاره کرد و افزود: در تابستان امسال نیز ۴۰۵ خانوار و ۳ هزار و ۶۲۸ نفر در مراکز اسکان فرهنگیان در شهرستان مرند پذیرش شدند.